Türkiye’de yüzlerce şubesiyle faaliyet gösteren marketler zinciri Şok Market şirketi, önemli bir karara imza atıyor. Teknoloji alanına giriş yaparak dev şirket ile birleşme kararı aldı. Türkiye’nin perakende market zincirlerinden Şok Market, yüzde 100 hissesine sahip olduğu Future Teknoloji Ticaret A.Ş. ile birleşme kararı aldığını açıkladı.

Kayseri’de Büyük Proje! Talepler Arttı Kayseri’de Büyük Proje! Talepler Arttı

Tüm Hisselerini Devralacak!
Şok Marketler, birleşme kararı, 12 Haziran 2024 tarihinde gerçekleştirilen toplantıyla Şok Marketler'in yönetim kurulu tarafından onaylandı. 28 Haziran 2024 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu'na (SPK) başvuruda bulunularak resmi adım atıldı. Birleşme, kolaylaştırılmış usulle devralma şeklinde gerçekleştirilecek. Böylelikle Şok Marketler, Future Teknoloji'nin tüm hisselerini devralacak.

Kayseri’de Onlarca Şubesi Olan Zincir Market, O Şirketle Birleşme Kararı Aldı!

Sermayesi Artıracak!
Şok Marketler’in birleşme kararının ardından toplam sermayesi 593.290.008 TL'ye ulaşacak. Şirket, birleşme kararının ardından teknoloji hamlesi ile finansal yapısını güçlendirmeyi hedefliyor. Şok Marketler, Future Teknoloji'nin sunduğu teknolojik altyapı ve uzmanlıktan da faydalanarak operasyonel verimliliğini artırmayı ve müşteri deneyimini geliştirmeyi planlıyor.

Daha İyi Bir Hizmet!
Şok Marketler CEO'su Ufuk Aras, birleşme kararı ile ilgili “Future Teknoloji ile birleşmemiz, perakende sektöründeki lider konumumuzu daha da güçlendirmemize ve müşterilerimize daha iyi hizmet sunmamıza olanak tanıyacak. Bu birleşme ile birlikte, teknolojik yatırımlarımızı ve inovatif çözümlerimizi geliştirerek müşterilerimize daha kişiselleştirilmiş ve keyifli bir alışveriş deneyimi sunmayı hedefliyoruz” açıklamalarını yaptı.

Kaynak: haber merkezi