Kayseri’de geçtiğimiz günlerde Kent Ekmek fiyatlarına zam kararı alınmış dün de ulaşım fiyatları güncellenirken otopark ücretleri zam furyasından nasibini aldı.

Kayseri’de yerel seçimlerin ardından Büyükşehir Belediye Meclis toplantısında hem kent ekmek hemde ulaşıma zam geleceği sinyallerini Başkan Memduh Büyükkılıç iştirak şirketlerinin zarar ettiğini belirterek vermişti.

Ekmek ve Ulaşımdan Sonra Otopark Ücretlerine de Zam Geldi

Kayseri’de ilk zam kent ekmekte oldu. 3.75 TL’ye satılan 200 gram somun ekmek 5 TL’ye çıkarılırken dün de ulaşıma yüzde 50’ye yakın zam yapılarak 11.5 TL olan normal biniş ücreti 16.5 TL’ye çıkarılmıştı.

Otopark ücretlerine zam yapılmadan önceki fiyat tarifesi

Otopark Ucret4

Kayseri’de zam yağmuru devam ederken otopark ücretlerinde bugün zamlı tarife hayata geçti.

Kayseri Milletvekilinden 24 Temmuz Açıklaması! İyi Ki Gerçek Gazeteciler Var Kayseri Milletvekilinden 24 Temmuz Açıklaması! İyi Ki Gerçek Gazeteciler Var

Otopark ücretlerine yapılan zam sonrası oluşan fiyat tarifesi

Otopark Guncel1

Otopark ücretlerinde ise yüzde 50 zam yapıldı. 30 TL olan günlük otopark ücreti 45 TL’ye 20 TL olan otopark ücreti ise 30 TL’ye çıkarıldı.

Vatandaşlar ise ardı ardına gelen zamlara tepki gösterirken yapılan zamların özellikle seçim sonrası beklenildiğini söyleyerek tepkilerini dile getirdiler.

Kaynak: ÖZEL HABER