Son zamanlarda şeytan çıkarma kurslarına olan ilginin artmasıyla popülerleşen şeytan çıkarma ayinlerinin Kayseri'de bulunan ve aktif olarak kullanılan Surp Krikor Lusavoriç Ermeni Kilisesi'nde yapılıp yapılmadığı merak konusu oldu.

Şeytan Çıkarma Ayininin Yapıldığı İddia Ediliyor

Kayseri'de yapıldığı konuşulan şeytan çıkarma ayinlerine ilgi ve merakın fazla olduğu gündemde yer alıyor. Kayseri'de hala ibadete açık olan Surp Krikor Lusavoriç Ermeni Kilisesi'nde şeytan çıkarma ayininin yapıldığı ve bunun etkilerinin sürdürüldüğü iddiası üzerinde duruluyor.

Miçing Ayini Gerçekleştirilmişti

Kayseri'de İğne Atsan Yere Düşmez! 3 Kat Artış Kayseri'de İğne Atsan Yere Düşmez! 3 Kat Artış

Kayseri'nin tarihi ve kültürel anlamda geniş bir yer kaplayan ve geçmişten günümüze gelen Surp Krikor Lusavoriç Ermeni Kilisesi için Kayseri'de yaşayan Hristiyan kesim için ibadetin gerçekleştirilip gerçekleştirilmediği konusu tartışılmaya başlanmıştı.

Gündeme gelen şeytan çıkarma ayinleri merak edilirken aynı zamanda Hristiyanların Paskalya bayramında tutulan büyük orucun ortasına gelen zaman diliminde Miçing ayini gerçekleştirilmişti. Kayseri'deki gerçekleşen bu ayine, İstanbul'dan ve Anadolu'nun farklı şehirlerinden gelen Hristiyan vatandaşlar da katılmıştı.

Keşif Amaçlı Ayinler Yapılıyor

Şeytan kovucu bir rahip yapılan ayinlerin keşif amaçlı olduğunu ve bir sohbete başlandığını belirtti. Yalnızca duaya yer verilen ayinde herhangi bir metafizik olayının gerçekleşmediği ifade edildi.

Kilise Ziyaretçilere Kapalı

Kayseri'de bulunan Surp Krikor Lusavoriç Ermeni Kilisesi'nde ise yılın belirli günlerinde sadece miçing ayini yapıldığı ve diğer günlerde de ziyaretçilere kapalı olduğu bildirildi.

Editör: Merve Erol