MHP Lideri’nden Cumhur İttifakı Açıklaması! MHP Lideri’nden Cumhur İttifakı Açıklaması!

Gündemden bir türlü düşmeyen erken seçim tartışmasında vatandaş, ne düşünüyor? Türkiye’de geride bıraktığımız yerel seçimlerin ardından yeniden bir seçim hazırlığı mı yapılıyor? 2023 Genel Seçimleri’nin sonuçlanmasının ardından henüz 1 sene geçmesine rağmen yeniden gündeme gelen genel seçimler için bir çok siyasetçi seçimlerin vaktinden önce yapılmasını talep ediyor. 

Bir çoğunun sessiz kaldığı erken seçim tartışması, vatandaşa nasıl yansıdı. Özel bir araştırma şirketi tarafından yapılan ve vatandaşa ‘Erken Seçim Olmalı mı?’ sorusu sonrasında alınan cevaplara göre şaşırtan sonuçlar ortaya çıktı. 
Kayseri’nin de aralarında olduğu 26 ilde seçmene sizce ‘Erken Seçim Olmalı mı?’ diye soruldu. 

Anket kapsamında 24 ile 28 Mayıs 2024 tarihleri arasında Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Bursa, Balıkesir, Diyarbakır, Erzurum, Antep, Hatay, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Kırıkkale, Konya, Malatya, Manisa, Mardin, Samsun, Urfa, Tekirdağ, Trabzon, Van, Yalova ve Zonguldak'ta 18 yaş ve üzeri 2 bin kişi katıldı.

Ankete katılan katılımcıların yüzde 68.3'ü sorulan bu soruya “Hayır, erken seçim istemiyoruz” yanıtını verdi. 

“Erken seçim istiyoruz” cevabını verenlerin oranı ise yüzde 20.9 olurken, “Fikrim yok/Cevap yok” yanıtını verenlerin oranı ise yüzde 10.8 olarak çıktı.

Kaynak: haber merkezi