Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, yapılan yatırımlarla Kayseri’de en yüksek kapasiteye sahip asfalt plenti ile Türkiye’de sayılı olan agrega üretim tesisi ve Türkiye’ de ilk olan araçlarla tarihi bir döneme imza attıklarını söyledi.

Kocasinan Tarım (7)
Asfalt Sezonuna hızlı başladıklarını belirten Başkan Çolakbayrakdar, ‘Kendi kendine yetebilen bir belediye’ olabilmenin standartlarını her geçen gün artırdıklarını ve bu konuda Türkiye’de sayılı belediye olduklarını belitti.

Kocasinan Tarım (5)
Yeni projelerle yerli ve milli üretime destek vererek, ülke ekonomisine de katkı sağladıklarının altını çizen Başkan Çolakbayrakdar, “Yaptığımız yatırımlarla kendi kendine yeten bir belediye haline geldik. 2017 yılında faaliyete geçirdiğimiz ve 214 bin metrekare alan üzerinde kamuda en yüksek kapasiteye sahip olan, teknolojik yapısıyla dünya standartlarında asfalt üreten asfalt plentimizle üretim gerçekleştiriyoruz.

Kocasinan Tarım (3)

Çevre dostu özelliğiyle saatte 240 tonluk kapasiteye sahip asfalt üretimiyle daha hızlı, ekonomik ve kaliteli üretim yapıyoruz. 2020 yılında dünya standartlarında asfalt üretiminin kalitesini ölçmek için laboratuvarı faaliyete geçirdik. Geçen yıl hizmete sunduğumuz Agrega Üretim Tesisiyle ise asfalt için gerekli olan malzemeyi üretiyoruz. Taş ocağıyla ürettiğimiz 210 bin ton mıcır malzemesiyle büyük oranda tasarruf sağladık.

Kocasinan Tarım (6)

Son dakika! İsrail Başbakını Netanyahu Tutuklanıyor Mu? Son dakika! İsrail Başbakını Netanyahu Tutuklanıyor Mu?

Kayseri’de ilk ve tek olan asfalt freze aracı ile freze çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Aracın çevre dostu özelliğinin yanı sıra ömrünü tamamlamış asfaltın geri dönüşümüne katkı sağlıyoruz.

Çağın koşullarının gereksinimlerini karşılayacak, farklı özellikte, çevre dostu ve yüzde yüz yerli üretim olan 138’i iş makinası olan toplam Kocasinan’ın geleciğine 173 yeni araç kazandırdık. Böylelikle her işimizi kendimiz yapar hale geldik.

Özellikle Kocasinan ilçesinde bugüne kadar bin 322 km yol yaptık ve bin km daha yol yaparak, toplam 2 bin 347 km yol yapmayı hedefliyoruz.” ifadelerine yer verdi.