Kayseri’nin Yahyalı ilçesinde uygulanan proje dikkat çekiyor. Yahyalı Kaymakamlığı tarafından desteklenen ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından hayata geçirilen ‘Vefa Projesi’ takdir topluyor. 
Vefa Projesi kapsamında, Yahyalı ilçesinde yaşayan ihtiyaç sahibi yaşlı veya engelli olan vatandaşların ihtiyaçları karşılanıyor. Aynı zamanda vatandaşların evlerinde her gün temizlik yapılıyor. Sosyal devlet anlayışının en güzel örneklerinden olan Vefa Projesi, oldukça beğeniliyor. 

Kayseri’de Unutulmadı! (2)

İhtiyaç Sahipleri Unutulmadı!

İhtiyaç sahipleri de projede görevli olan personellere teşekkürlerini ileterek projeyi beğendiklerini söyledi. Hayata geçirilen Vefa Projesi, vatandaşlar tarafından ise ihtiyaç sahipleri 'unutulmadı' şeklinde yorumlandı. 

Başkan Büyükkılıç Belgeleri Verdi! Başkan Büyükkılıç Belgeleri Verdi!

Yahyalı ilçesinde İlçe Kaymakamlığı tarafından gerçekleştirilen ‘Vefa Projesi’ dikkat çekiyor.

Sosyal Devlet Anlayışı

Yahyalı Kaymakamı Mehmet Kaya, projenin önemine vurgu yaparak; “her yıl vefa projesini severek uyguluyoruz ve vatandaşlarımızdan da olumlu geri dönüşler alıyoruz. Projede çalışan personellerimiz temizlik yaptığı evi kendi evi gibi görüyor orada yaşayan yaşlılara kendi anne babası gibi davranıyor, bir yandan temizlik yaparken evlerinde yemekleri yoksa yemek yapıyorlar bir başka ihtiyaçları varsa onları da karşılıyorlar bu sebeple hepsine teşekkür ediyor kolaylıklar diliyorum” ifadelerini kullandı. 

Yahyalı ilçesinde İlçe Kaymakamlığı tarafından gerçekleştirilen ‘Vefa Projesi’ dikkat çekiyor.

Kaynak: Özel Haber