Kayseri’de Ticaret İl Müdürlüğü tarafından zincir marketlere yönelik fahiş fiyat ve barkod denetimleri gerçekleştirildi.

Kayseri'de 11 Mahallenin Sefer Saatleri Değişti! İşte Güncel Saatler! Kayseri'de 11 Mahallenin Sefer Saatleri Değişti! İşte Güncel Saatler!

Müdürlük personeli tarafından marketlerde bulunan etiketler tek tek incelendi. Vatandaşların en çok tercih ettiği ürünlerin reyondaki fiyatları ile kasadaki fiyatları karşılaştırıldı. Ayrıca ürünlerin son kullanma tarihleri kontrol edildi.

Kayseri Fahiş Fiyat (3)

Yapılan denetimler hakkında konuşan Ticaret İl Müdür Vekili Gazi Dinçaslan; "Cumhurbaşkanımızın hedef gösterdiği, Türkiye Yüzyılı hedefleri doğrultusunda Ticaret Bakanlığımız ile ‘Ticaret'in Yüzyılı' hedeflerine uygun olarak özellikle Kurban Bayramı öncesinde marketlerde ve manavlarda fahiş fiyat denetimlerimizi aralıksız sürdürmekteyiz. Marketlerde baktığımız hususlar, tüketicilerin kanmamaları için kasa ve reyon fiyat farkı, fiyat etiketlerinin uygun olup, olmadığı ile ilgili özellikle zincir marketlerimizde denetimlerimizi aralıksız sürdüreceğiz. Bu konuda vatandaşlarımızın gönlü rahat olsun.

Kayseri Fahiş Fiyat (2)

Kurban Bayramı öncesinde özellikle bütün esnafımıza, vatandaşlarımıza bu konuda hassas olmalarını eğer gördükleri bir aykırılık olursa bizlere bildirmelerini tavsiye ediyoruz. Kayseri'mizde bu konuda çok büyük bir sıkıntı yok. Esnafımız sağ olsunlar bu uyarılara riayet ediyorlar. Kendilerine gösterdikleri bu hassasiyetten dolayı da tebrik ediyorum. Bakanlığımızın talimatları doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bakanlığımız bu konuyla alakalı personel alımı da gerçekleştirdi. Biz bu denetim personellerimizi her gün sahada bulunduruyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA