Kayseri’nin Melikgazi ilçesinde akşam saatlerinde meydana gelen taciz olayının yankıları sürmeye devam ediyor. Partilerden açıklamalar peş peşe gelirken, bir açıklamada CHP Kayseri İl Başkanlığı’ndan geldi.

‘Bu Vahim Olayı Kınıyor ve Lanetliyoruz’

Başkanlıktan yapılan yazılı açıklamada, “Bugün, ilimizde meydana gelen toplumumuzda derin bir üzüntü ve infial yaratan bu elim olay nedeniyle büyük bir üzüntü içerisindeyiz. Suriyeli bir sığınmacının, 5-6 yaşındaki bir kız çocuğuna yönelik gerçekleştirdiği taciz olayı, vicdan sahibi her bireyi derinden yaralamış ve haklı bir öfkeye neden olmuştur. Bu tür olaylar toplumumuzun huzuru adına kabul edilemez ve affedilmez bir durumdur. Bu vahim olayı kınıyor ve lanetliyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Adaletin En Kısa Sürede Tecelli Etmesini Diliyoruz’

Geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz diyen CHP Kayseri İl Başkanlığı, “Başta mağdur çocuğumuz ve ailesi olmak üzere, bu olaydan etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, onların yanında olduğumuzu buradan bildiriyoruz. Olayın tüm yönleriyle aydınlatılması ve adaletin tecelli etmesi için yetkili mercilere çağrıda bulunuyoruz. Suçluların en ağır şekilde cezalandırılması için hukuki süreçlerin titizlikle yürütülmesini talep ediyoruz. Bir kez daha, bu menfur olayı kınıyor, adaletin en kısa sürede tecelli etmesini diliyoruz” şeklinde konuştu.

Marmara Depremi Sonrası Naci Görür’den Kritik Açıklama! Beklenen Depremi Tetikler mi? Marmara Depremi Sonrası Naci Görür’den Kritik Açıklama! Beklenen Depremi Tetikler mi?

‘Üzerimize Düşen Sorumluluğu Yerine Getireceğiz’

Üzerimize düşen sorumluluğu yerine getireceğiz diyen il başkanlığı, “Cumhuriyet Halk Partisi Kayseri İl Başkanlığı olarak, toplumumuzun huzur ve güvenliğini sağlamak adına üzerimize düşen sorumlulukları yerine getireceğimizi kamuoyuna saygıyla duyururuz. Saygılarımızla” dedi.

Kaynak: Kurum Bülteni