Kayseri’de Yahyalı Belediye Başkanı Esat Öztürk, yeni döneminde ilçede bulunan 41 mahalledeki eksikleri gidermek için kolları sıvadı. İlçede Asfalt Plenti Fabrikası’nın kurulmasının ardından asfalt dökülmedik sokak kalmayacak diyen Başkan Esat Öztürk, bu çerçevede 100. Yıl, Gazibeyli ve Fetullah Mahallelerinde yol çalışmalarında sona gelindiğini duyurdu.

Gazibeyli Asfalt 2

Kurban Kesiminde Yaralanan Acemi Kasapların Sayısı Dudak Uçuklattı! Kurban Kesiminde Yaralanan Acemi Kasapların Sayısı Dudak Uçuklattı!

Yahyalı’da estetik görüntüye de önem verdiğini belirten Başkan Esat Öztürk, “İlçe estetiği için çok önemli olan elektrik tellerinin  yeraltına alınması ve aydınlatma direklerinin dikilmesi tamamlandı. İnşallah asfalt dökümüne en kısa zamanda başlayacağız.Mahalle sakinlerinin sabırları için teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

yahyalı Gazibeyli Asfalt çalışması

Başkan Sözünü Tuttu!

31 Mart yerel seçimleri öncesinde verdiği sözü tutan Başkan Öztürk, ilçenin girişinde yer alan bölge için peyzaj çalışmasını yakından takip etti.

Yahyalı Girişi peyzaj

İlçenin girişini güzelleştirmek için çalışmalar yapan belediye personelini ziyaret eden Başkan Öztürk, “İlçenin girişini cennet gibi yapmaya sözümüz var.Park ve bahçeler müdürlüğü olarak güllerin bakımını yapıyoruz” açıklamalarını yaptı.

Yahyalı Girişi peyzaj

Ayrıca ilçede ekipler tarafından hummalı bir çalışma devam ederken Gözbaşı Parkı çevresinde bulunan yağmur giderleri genişletme çalışmaları yapıldı.

Yahyalı Gözbaşı Park Yağmur Giderleri 2

Böylelikle çok yağış alan bir bölge olan Yahyalı için yollarda su birikintileri oluşma riskinin azaltılması hedeflendi.

Yahyalı Gözbaşı Park Yağmur Giderleri

Belediye ekipleri tarafından sulama kanallarındaki atıkların, çöplerin ve otların temizlemesi de yapıldı.

Yahyalı Sulama Kanalları Temizllik

Yahyalı Sulama Kanalları Temizllik 2

Kaynak: Özel Haber