Sözleşmede yer alan teslim tarihinin üstünden günler geçmesine rağmen hayalini kurduğu evi teslim alamayan Kunter'in elinde sadece firmanın hediye ettiği promosyon ürünler kaldı. Kayseri merkezli firmayla anlaşan Kunter, sıcak yuva alma hayaliyle çıktığı yolda 450 bin lirasından oldu.

Kunter, 150 metrekarelik çelik ev için 1 milyon 300 bin TL'lik sözleşmeye imza attı. Sözleşmeyi imzalamasının ardından Kunter firma sahibi olduğunu idda eden B.T isimli şahsa 450 bin lira gönderdi. Firma sahibi olduğunu iddia eden şahıs inşaat alanında 2 günlük çalışma yapmasının ardından Kırıkhan'ı terk etti. Durum üzerine Kunter olayı yargıya taşıdı. Ev alma hayaliyle yola çıkan Kunter'in elinde sadece promosyon hediyesi 1 adet şapka, 2 kalem, 1 tişört kaldı. 

Hatay2

Teslim tarihinin üstünden bir ay geçtiğini belirten Kunter sözlerine şöyle devam etti: "Bizimle alay eder gibide geldiğinde bize 450 bin TL karşılığında bize; 1 adet tişört, 1 şapka ve 2 kalem hediye etti. Bu verdiklerini bize bu para karşılığında satmış gibi oldu.

Uzmanı Uyardı! İBAN'a Para Gönderirken Borçlu Çıkmayın Uzmanı Uyardı! İBAN'a Para Gönderirken Borçlu Çıkmayın

Bunun haricinde geleceğim, gideceğim ve yapacağım deyip durdu. Bu gün bize teslim edeceği tarihin üzerinden 1 buçuk ay geçti. Ama henüz ne bina var, nede bizim verdiğimiz 450 bin TL’nin iadesi var. Aralık ayının 5’inde sözleşme imzalamıştık, 2 gün gelip tahta çaktı.

Hatayyy2

 Şuanda konuyu yargıya taşıdık, aşağı yukarı 1 hafta oldu yargıya verdik. Bizim derdimiz verdiğimiz para değil, biz istiyoruz ki başka depremzedelere acılar yaşatmasın. Bizim 6 Şubat’ta çektiğimiz acılar bize zaten yeter. Ama bir de bu şahsın gelip depremzedeleri mağdur etmesi daha da acı veriyor" şeklinde konuştu.

Editör: Ülkü Şimşek