Kayserili firmanın enflasyonu bile açık ara geride bırakan fiyat oyunu vatandaşların büyük tepki topladı. 

Dün ortaya çıkan bir video da yurt dışında yüzde 50’ye yakın ucuz satılan Kayserili firmanın ürününün Türkiye pazarında pahalı olması tepki toplamıştı.

Bu kez de 5 yıl önceki UFO fiyatı 110 TL olan ürünün 1631 TL olması tepki topladı. Enflasyonu bile geride bırakan fiyat artışı 2019’un Şubat ayında 2020 TL olan Asgari ücret ile 18 adet alınabilen UFO’nun 2023 Aralık fiyatını ele alırsak sadece 7 adet alınabiliyor. 

Kredi Kartı Kullananlar Dikkat! Bu Hatalardan Sonra ATM Kartınızı Yutacak Kredi Kartı Kullananlar Dikkat! Bu Hatalardan Sonra ATM Kartınızı Yutacak

Zam Ajans Kumtelü

Enflasyonun yükselişini bile ezip geçen bu artışın sebebi vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Bir çok vatandaş sosyal medya üzerinden konuyla ilgili tepki göstererek, “Hem yurt dışına ucuza sat. Hem iç pazarda ürünleri eşi benzeri görülmemiş şekilde zam yap”, “Yerli bir firmaya vatandaşa yaptığı bu kötülükler yeterde artar” diyerek tepkilerini dile getirirken söz konusu firmanın her iki konuyla alakalı açıklama yapıp yapmayacağı merak konusu oldu.

Muhabir: HABER MERKEZİ