1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı’nda, bir çok siyasetçi güne özel mesajlar yayınladı. Günün anlam ve önemine ithafen emekçilerin gününü kutlayan ve destek mesajları veren isimler birbirinden farklı paylaşımlarla, işçileri unutmadı. 

Emeklilerin Merakla Beklediği İkramiye Ödeme Tarihleri Açıklandı! Emeklilerin Merakla Beklediği İkramiye Ödeme Tarihleri Açıklandı!

Fakat aralarında en çok Kayserili milletvekilinin paylaşımı dikkat çekti. AK Parti Kayseri milletvekili Bayar Özsoy, 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı’nda oldukça farklı bir noktadan olaya bakarak yayınladığı gönderi, ilgi çekti.
Sosyal medya hesabından yaptığı gönderide geçtiğimiz günlerde, İstanbul’un Gayrettepe mahallesinde bir eğlence merkezinin bodrum katında, tadilattan kaynaklı olduğu belirtilen bir yangın çıktı. Alevlerin yayılması ile yangın kısa sürede büyüdü. Tadilatta görevli 29 işçinin hayatını kaybettiği acı olay, ülke gündemini uzun süre meşgul etmişti. 

29 işçinin acı bir biçimde hayatını kaybettiği olay, bir çok kesim tarafından ihmalkarlık olduğu iddiaları ile uzun süre konuşulmuştu. Sanatçı ve İstanbul milletvekili Yücel Arzen, 29 işçinin anısına bir şarkı besteledi. Kısa sürede çok sayıda paylaşılan besteyi Kayseri milletvekili Bayar Özsoy, sosyal medya hesabından paylaşarak, 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramı’nda hayatını kaybeden 29 işçiyi anarak dikkat çekici bir mesaj yayınladı.
Bayar Özsoy, “İstanbul Gayrettepe’de bir işyerinde çıkan yangından dolayı vefat eden 29 işçimizin anısına besteleyip seslendirdiği bu başarılı eser için değerli AK Parti İstanbul Milletvekilimiz Yücel Arzen Hacıoğulları’nı yürekten tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Özel Haber