Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, vergi kaçakçılığının önüne geçmek için yeni bir sistem geliştiriliyor. Bu kapsamda bakanlık tarafından getirilen yeni uygulamayla, fahiş fiyat atışını bakanlığa şikayet eden vatandaşlara, yüzde 10 ikramiye verilecek.

Bizlerde Deniz Postası TV olarak, bu konuyu vatandaşlara sorduk. Yeni getirilen uygulamanın fahiş fiyat artışında olumlu olacağını söyleyen bir vatandaş,“Yeni gelen bu uygulamayla fahiş fiyat artışının önüne geçebilirler. Doğru bir şey. Fiyatların düşmesinde iş yarar” dedi.

Hazırlıklar Yapılıyor! Binlerce Kayserili O Alanda Toplanacak! Hazırlıklar Yapılıyor! Binlerce Kayserili O Alanda Toplanacak!

Kayserili Vatandaştan Şok Tepki Devlet Kendi Gücünü Kullanamıyorsa, Bu Acizliğin İşaretidir 3

Başka bir vatandaş ise, “Vatandaş ve devlet açısından içler acısı bir durum.  Bu karar vatandaşı kötülüğe, hırsızlığa, yalancılığa, dolandırıcılığa sevk etmektir. Yalan beyanda bulundurmaya özendirmektir. Senin devlet olarak sanki hafiye teşkilatını kuramamışsın, istihbaratın yok, MİT’in yok, polis teşkilatın yok, sivil polis teşkilatın yokmuş gibi vatandaşa diyorsun ki ‘Bunu şikayet edersen, sana ödül vereceğim.’ Bu ne biçim bir iş. Devlet kendi gücünü kullanamıyorsa, bu acizliğin işaretidir. Başbakan, cumhurbaşkanı ve bakanlar çıkacaklar tedbirli kıyafet giyip, sokaklarda, pazarda dolaşacaklar. Vatandaşın 10 TL’ye, 5 TL’ye aldığı zeytin şuan 600-700 TL olmuş. Vatandaş marketlere gidebiliyor mu? Vatandaşın fahiş fiyat uygulayanları şikayet etmesi ne demek? Vatandaşı yalancılığa, dolandırıcılığa ve ispiyonculuğa alıştıracaksın. Böyle bir toplumda güven olmaz. İnsanlar birbirlerine güvenmeli ve birbirlerinden asla korkmamalı” diye konuştu.

Kayserili Vatandaştan Şok Tepki Devlet Kendi Gücünü Kullanamıyorsa, Bu Acizliğin İşaretidir 2

Doğru bir karar olarak görmüyorum diyen başka bir vatandaş da şöyle konuştu: “Hepsi aynı. Hangisini şikayet edeyim. Doğru bir karar olarak bulmuyorum. İşletmeler yine aynısını yapacak. Çok şükür diyen kimse yok.”

Kaynak: Özel Haber