İYİ Parti Kayseri Milletvekili Dursun Ataş, kanun teklifinin 8'inci maddesi üzerine söz hakkı alarak meclis kürsüsünde bir konuşma gerçekleştirdi. Ataş, yaptığı konuşmalarda iktidara seslenerek şunları söyledi, "Ak Parti iktidarının her zaman yaptığı gibi bu kanun teklifinde de yine milletimizi aldatma çabasına giriştiği görülmektedir" dedi.

Ataş, kanun teklifini değerlendirirken sözlerine şöyle devam etti; "Dünya'da kendi kendine yeten ülkelerden biriyiz diye övünürken, ithal etmediği gıda maddesi kalmayan bir ülke haline geldik. Samanın dahi ithal edildiğini eleştirdiğimizde 'Ne var yani paramız var alıyoruz' diyenler bugün bu kanun teklifi ile vatandaşı aldatma peşine düşmüştür.

 Ak Parti iktidarının hatalı politikaları yüzünden ülkemizde köyler boşalmış, kentte yaşayan nüfus toplam nüfusun yüzde 76'sına çıkmıştır. Biz söylemeye utanıyoruz, iktidar sahipleri ise yapmaya utanmıyor. 22 yıldır yönettiğiniz bu ülkede bugün emekli maaşı ve asgari ücret açlık sınırının altındadır.

Şaşırtan Seçim Anketi Sonuçları! Hangi Parti İlk Sırada Yer Aldı? Şaşırtan Seçim Anketi Sonuçları! Hangi Parti İlk Sırada Yer Aldı?

Bu ücretler gerçek enflasyon oranında zam yapmamak, milletimizi açlıkla terbiye etmeye çalışmaktır. Ak Parti iktidarı göstermelik kanun teklifleriyle milleti oyalamaktan, kendi ekonomik krizinin faturasını vatandaşa kesmekten vazgeçip reformist ve akılcı politikalarla başta gıda enflasyonu olmak üzere her alanda kendini gösteren hayat pahalılığına çözüm bulmalıdır.

Kaynak: özel haber