Kayseri’de Yarın Toplu Ulaşım Ücretsiz Olacak Mı? Kayseri’de Yarın Toplu Ulaşım Ücretsiz Olacak Mı?

Kayseri’de yabancı uyruklu bir şahıs tarafından küçük bir kız çocuğuna yönelik cinsel taciz olayı sonrası Kayserili Milletvekilleri sessizliğini bozdu. Kayseri AK Parti Milletvekili Ayşe Böhürler’de Kayseri’yi ayağa kaldıran olay sonrası açıklama yapan isimler arasında yer aldı.

Kayseri’nin Melikgazi ilçesi Danişment mahallesinde dün akşam saatlerinde yabancı uyruklu bir şahıs tarafından 5 yaşındaki bir kız çocuğunun cinsel saldırıya uğraması üzerine halk sokaklara döküldü. Olayın ardından toplanan kalabalık grup, şahsı almak için arbede çıkarınca ortalık savaş alanına döndü. Özel Harekât polisleri tarafından alınan tacizci olay yerinden uzaklaştırılırken kalabalık gruplar yabancı uyruklulara ait araçları ters çevirdi ve bazı iş yerlerini de ateşe verdi.

Kayseri’yi ayağa kaldıran ve sokakların savaş alanına dönmesine neden olan olay sonrası Kayseri AK Parti milletvekili Ayşe Böhürler’den de açıklama geldi.

Böhürler X sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“İlimiz yaşanan üzücü olayla ilgili olarak güvenlik güçlerimiz ve ilgili kurumlarımız, hızla ve etkin bir şekilde müdahale etmiş, gereken adımları atmıştır. Çocuğumuz koruma altına alınmıştır. Hemşehrilerimizin resmi makamlarca yapılan açıklamalar dışında herhangi bir bilgiye itibar etmemelerini rica ediyoruz. Konuyu, yakından takip ediyoruz. Adli ve idari süreçler titizlikle yürütülecektir”

Kaynak: Özel Haber