Kayseri’de Pazar günü meydana gelen yabancı uyruklu bir şahsın 5 yaşındaki çocuğa cinsel saldırısı sonrası Kayseri, sokağa döküldü. Yaşanan olaya tepkiler çığ gibi büyürken polis ekipleri güvenlik önlemlerini üst düzeye çıkardı. Sahada güvenlik güçleri gayretli çabasıyla emniyeti sağlarken, alınan bir diğer güvenlik önlemi ise internet kısıtlaması oldu. 
3 gün süren internet kısıtlaması dolayısıyla Kayserili vatandaşlar, X, Facebook ve Instagram gibi sosyal medya uygulamalarını kullanamadı. Bir çok kullanıcı, VPN kullanarak internete erişim sağladı. 

Yabancı Site ‘Kürdistan’ Yazınca Türk Site Bakın Ne Yaptı! Yabancı Site ‘Kürdistan’ Yazınca Türk Site Bakın Ne Yaptı!

İşler Aksadı!
İnternet üzerinden işlerini yapan çalışanlar mağdur olurken vatandaş getirilen kısıtlamaya tepki gösterdi. İnternette uygulanan bant daraltması sonrası bir çok kişi internetten uzak kaldı. Bazı iletişim problemleri yaşanırken işler aksadı.
 

Sonunda Sevindirecek Haber Geldi!
3 gün önce başlayan internet kısıtlaması, bu gece yarısından sonra sessiz, sedasız bir şekilde kaldırıldı. Kayserililer, kaldırılan kısıtlaması sonrası, internete kavuşunca sevindi. Konuya ilişkin herhangi bir açıklama gelmedi. 
 

Kaynak: Özel Haber