Tarım Arazilerinin Kullanımının Etkinleştirilmesi (TAKE) projesi kapsamında Kayserili çiftçilere yönelik Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan büyük fırsat. Detaylar Kayseri Haberimizde…

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Kayserili çiftçilere ve üreticilere hibe desteği ile tohum dağıtımı ve tarlasında teknik destek müjdesi verildi.  

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı tarafından yapılan açıklamada, “Tarım arazilerinin kullanımın etkinleştirilme projesi Sayın Cumhurbaşkanı’nın ‘bu ülkede ekilmedik bir karış yer kalmasın’ talimatına uygun olarak devam eden proje. Biraz önce bahsettim Türkiye’nin 4 bir yanında bu projeyle birlikte belli oranlarda yüzde 50 ile yüzde 75 arasında hibe desteği ile bu tohumları dağıtmaya devam edeceğiz. Biz biliyoruz ki ambarın anahtarı kimdeyse güç ondadır. Biz bu şuurla çalışıyoruz. Bu şuurla çiftçimizi, üreticimizi desteklemeye devam ediyoruz” dedi.

Kayseri Havalimanı’nda İhale Fırsatı! Kayseri Havalimanı’nda İhale Fırsatı!

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre “Bakanımız Sayın İbrahim Yumaklı'nın talimatlarıyla TAKE Projelerimiz kapsamında Kayserili çiftçilerimize tohumlarını teslim etmeye, tarlasında teknik destek vermeye ve şehrimizin tarım arazilerinin bereketine bereket katmaya devam ediyoruz” denildi.

Muhabir: Metehan Özgür