Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen projede Glütensiz Kafe 100 binden fazla kişiye hizmet verdi.

O İsim Uzun Zamandır Ortada Yoktu, İlk Kez Pınarbaşı’nda Görüldü O İsim Uzun Zamandır Ortada Yoktu, İlk Kez Pınarbaşı’nda Görüldü

Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç’ın insan ve sağlık odaklı hizmet vizyonu çerçevesinde projelendirilen ve 2021 yılı Ağustos ayında Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren KAYTUR A.Ş. eliyle hizmete alınan ve vatandaşlardan yoğun ilgi gören Glütensiz Kafe, zengin ürün çeşitliliği ve güler yüzlü hizmeti ile çölyak rahatsızlığı olan ve glütensiz beslenmeyi tercih eden bireyleri ağırlamaya devam ediyor.

Kafe 32

Kocasinan ilçesi Mimarsinan Mahallesi Tuna Caddesi üzerinde hizmet veren Büyükşehir Belediyesi Glütensiz Kafe, açıldığı günden bu zamana kadar 100 bini aşkın vatandaşa hizmet verdi.

‘Glütensiz üret, sağlıklı tüket’ sloganıyla hizmete açılan Glütensiz Kafe'de, pide çeşitlerinden pizzaya, glütensiz yaşam kahvaltısından aperatif yiyeceklere, glütensiz tatlı çeşitlerinden ekmek çeşitleri ve simide kadar birçok ürün ve lezzet çölyak rahatsızlığı olan ve glütensiz beslenmeyi tercih eden bireylerin hizmetine sunulurken paketli ürünlerin de satışı yapılıyor.

Kafe 12

Öte yandan Büyükşehir’in Doğal Ürünler Bahçesi ve Pazarı’nda üretilen doğal ürünler, Glütensiz Kafe’de gıda mühendisleri kontrolünde sağlıklı şekilde işlenerek vatandaşlarla buluşturuluyor.

Vatandaşlardan yoğun ilgi gören ve takdir toplayan Glütensiz Kafe’nin personel kadrosu da glütensiz beslenen kişilerden seçilirken uzman bir diyetisyen tarafından glütensiz beslenen misafirlere ücretsiz şekilde glüten ve çölyak ile ilgili danışmanlık hizmeti de veriliyor. 

Muhabir: KURUM BÜLTENİ