Kayseri’nin şelaleler diyarı Yahyalı’da yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oldu. Kapuzbaşı, Göksu Şelalesi, Derebağ Şelalesi, Yeşilköy Şelalesi gibi bir çok doğal güzelliği içerisinde barındıran Yahyalı, ziyaretçi akınına uğruyor.
Kayserililerin de severek ziyaret ettiği Yahyalı’da vatandaşları üzebilecek haber geldi. Kayseri’nin yıl boyunca ziyaretçi akınına uğrayan doğa harikası, Kapuzbaşı Şelaleri kurban bayramında kapalı olacak. 

Kayseri’nin Doğa Harikası Bayramda Kapalı Olacak! 4 (1)

Yahyalı Belediyesi’nin sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda; “Bayram Tatilinde Kapuzbaşı Şelaleleri Kapalı Olacaktır. Değerli Vatandaşlarımız, dünyaca ünlü Yahyalı Kapuzbaşı Şelaleleri, bayram tatilinde yapılacak çalışmalar nedeniyle kapalı olacaktır” denildi.

Kayseri’nin Doğa Harikası Bayramda Kapalı Olacak! 5 (1)

Çevre ve yol çalışmaları nedeniyle bir süre ziyarete kapalı olacak Kapuzbaşı Şelalaeri için alternatif olduğunu da belirten Yahyalı Belediyesi; “Bu süre zarfında, doğanın keyfini çıkarmak ve serinlemek isteyen vatandaşlarımız için alternatif şelale seçeneklerimiz mevcuttur. Bayram boyunca ziyaret edebileceğiniz alternatif şelaleler: Göksu Şelalesi, Derebağ Şelalesi, Yeşilköy Şelalesi anlayışınız için teşekkür eder, keyifli ve sağlıklı bir bayram geçirmenizi dileriz” ifadelerini kullandı.

Kayseri’nin Doğa Harikası Bayramda Kapalı Olacak! 3 (1)

Bünyan, Melikgazi, Tomarza, Kocasinan, Develi ve İncesu! Uyarı Geldi, Tedbirli Olun Bünyan, Melikgazi, Tomarza, Kocasinan, Develi ve İncesu! Uyarı Geldi, Tedbirli Olun

Özel Haber; Ali Yalçıntaş

Kaynak: Özel Haber