Kayserispor'un bugün gerçekleştirilen Genel Kurulu'nda konuşan Başkan Ali Çamlı, önemli açıklamalarda bulunarak eski Başkan Berna Gözbaşı'na çağrıda bulundu.

Kayserispor'un borcunu tek tek açıklayan Başkan Ali Çamlı, 662 milyon TL sadece Berna Gözbaşı başkanın koymuş olduğu temlikler ve mevcut yöneticilerinin alacakları olduğunu söyledi.

Biz alacak peşinde asla olmayacağız

Berna Gözbaşı'na sitem eden Başkan Ali Çamlı, 'Arkadaşlar benim bir kısım alacaklarım var. Kulübün bir gün olur da kenarda parası olursa o parayı isterim. Aksi takdirde anamın ak sütü gibi helal olsun. Eğer biz bu Kayserispor'u yönetiyorsak, bunu da yapmamız gerekiyor. Ben diğer yönetici arkadaşlar adına da söylüyorum. Ben onların hem yönetim kurulu başkanım hem de ağabeyleriyim. Biz alacak peşinde asla olmayacağız.' dedi.

Burak Yılmaz: Arda Güler'e Zarar Verebiliriz! Burak Yılmaz: Arda Güler'e Zarar Verebiliriz!

Temlik konusu kulüp adına çok sıkıntılı bir konudur

Kayserispor Kulüp Başkanı Ali Çamlı, “Kayserispor'u 825 milyon 108 bin TL, yani o gün ki kur karşılığı olan 43 milyon 420 bin Euro artı CAS'da devam eden dosyalarla birlikte 54 milyon Euro borçla devraldık. Sadece devraldığımızdaki borç miktarının bugün itibariyle 662 milyon TL, sadece Berna Gözbaşı başkanın koymuş olduğu temlikler ve mevcut yöneticilerinin alacaklarıdır. Berna başkanın tabi ki hakkıdır. Alacağı varsa talep edecektir. Ancak temlik konusu kulüp adına çok sıkıntılı bir konudur' dedi.

Tamamının inşallah altından kalkacağız

Eski Başkan Berna Gözbaşı'na çağrı yapan Başkan Ali Çamlı, 'Bu temlikle ilgili son bir kez daha iyice düşünüp, taşınıp, bu Kayserispor'un geleceğiyle ilgili ortak ne yapılabilirse yapılmalıdır. Bu alacakların dışındaki Kayserispor'un borcunun net rakamı 317 milyon TL'dir. Hiç başka yerlerden duymanıza gerek yok. Bunları işin başındaki benden duyun. Kayserispor'un CAS'da yürüyen 3 tane dosyası, 2 tanede TFF'de devam eden dosya var. Bunların tamamının inşallah altından kalkacağız. Bizim, bu şehrin, Kayserispor'un bileğini bükmeye hiç kimsenin gücü yetmeyecek. Biz bu işe baş koyduk” diye konuştu.

Muhabir: Volkan Türkmenoğlu