Kayserispor 2023-2024 sezonuna Süper Lig’in şampiyonu Galatasaray’ı ağırlayarak başlamıştı. Süper Lig’in ilk haftasında Kayseri’de oynanan Kayserispor-Galatasaray maçına büyük ilgi göstermişti.

Türkiye Kupası ve Süper Kupa'nın Formatı Değişiyor! Türkiye Kupası ve Süper Kupa'nın Formatı Değişiyor!

Kayserili futbolseverler iç sahada oynanan maçlara yeteri kadar ilgi göstermedi. Maç başına ortalama 6 bin 920 taraftarla maçlarını oynayan Kayserispor’da stadyumun yüzde 25’lik kısmı bile bir çok maçta dolmadı.

Kapalı Kale Farkını Ortaya Koydu

Kayserispor’un en büyük taraftar grubu olan Kapalı Kale Sarı-Kırmızılıları özellikle iç saha maçlarında yalnız bırakmadı. Bütün maçlarda yerini alan Kapalı Kale 90 dakika boyunca susmayarak takımı destekledi.

Taraftar Sayısı Her Geçen Yıl Daha da Azalıyor

Kayserispor sıkıntılı bir sezonu geride bırakırken Kayserili futbolseverlerde bu sıkıntılı dönemde takımın yanında yer almadı. Şehrin önde gelen isimlerine seslenen Erciyes Anadolu Holding CEO’su Alpaslan Baki Ertekin, Kayserispor’un için hayati öneme sahip olan Konyaspor maçı öncesi çağrı yapmış Kayserispor'a küsmenin doğru olmadığını belirterek ama şehrin takıma sahip çıkmadığı noktasında tepki göstermişti. Ancak Ertekin’in bu çağrıları da cevapsız kalmıştı.

Muhabir: Volkan Türkmenoğlu