Kayserispor'un başarılı savunma oyuncusu Dimitrios Kolovetsios Yunanistan Ligi ile Türkiye Ligi'nin birbirine çok benzer olduğunu ve Yunan futbolcuların kolay adapte olmasının en büyük sebebinin bu olduğunu ifade etti.

Yunan futbolcuların yüzde 100’ünü vererek bir performans sergilediğini belirtirken, ‘Ligde daha zor durumları içinde olduk. Ama şu an ligde kalmayı garantiledik’ dedi.

Kolovetsios Yemek2

Burak Yılmaz'la ilgili değerlendirmelerde bulunan başarılı savunma oyuncusu Kolovetsios, ‘Burak hocamız genç bir hoca. Başarıyı aç bir hocamız. Başarılı olacağına inanıyorum.’

Kayserispor'un Eski Futbolcusu Geri Döndü! Kayserispor'un Eski Futbolcusu Geri Döndü!

Kayseri yemeklerinden de bahseden Dimitrios Kolovetsios, ‘Türk yemekleri ve Yunan yemeklerini bir araya koyduğumuz zaman mantıyı bir numaraya koyuyorum. Yemekler konusunda takım arkadaşlarımla da şakalaşıyoruz zaman zaman. Özellikle buradan mantı götürdüğümde anneme de özellikle tembih diyorum aynı Türkiye'dekiler gibi yap diye’ diye konuştu.

Mantı Kayseri

Adaptasyon süreci ile ilgilide açıklamalarda bulunan başarılı savunma oyuncusu Kolovetsios, ‘İki ülkenin birbirine benzemesi, yemeklerinin benzemesi adaptasyon sürecini azaltıyor’ diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: ÖZEL HABER