YSK kararı ile 2 Haziran günü yeniden yapılacak Pınarbaşı seçimleri gündemden düşmüyor. CHP Kayseri milletvekili Aşkın Genç’in, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gökhan Zeybek ile birlikte CHP Kayseri İl Başkanlığı’nda yaptığı basın açıklamalarının ardından, MHP Genel Başkan Yardımcısı İsmail Özdemir de yenilenecek Pınarbaşı seçimleri ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla İsmail Özdemir, ‘Keşke oylar çalınmasaydı da seçimler yenilenmeseydi’ dedi.
MHP’li Özdemir açıklamaları şu şekilde; “Keşke Pınarbaşı’nda hemşehrilerimizin oyları çalınmasaydı da seçimler yenilenmeseydi. Ne var ki MHP olarak hemşehrilerimizin verdiği kararın arkasında durup, hakkın yerini bulması için yaptığımız hukuk mücadelesinde başarılı olmamız belli ki birilerinin zoruna gitmiş.

Ve şimdi kutuplaşma siyaseti diyorlar. PKK, DHKP-C, FETÖ gibi tüm Türkiye hasımlarıyla kol kola giren sizsiniz. Sizin bunca ihanet içeren eylemleriniz ve Türkiye hasımlarıyla kol kola giren davranışlarınız karşısında elbet ki bizler vatanı, bayrağı, ezanı ve milletimizin birlik ve beraberliğini sonuna kadar savunacağız. 

Mesele hizmete gelince Pınarbaşı’na barajlar yapan biziz, doğalgazı getiren biziz, gençlerimize çağın şartlarına uygun spor imkanları sunan biziz, altyapı imkanlarını ileri seviyeye ulaştıran biziz, çiftçimizi her türlü olanaklarla destekleyerek yalnız bırakmayan biziz. Biz vatan sevmenin de, hizmetin de ustasıyız. Siz ise Türkiye hasımlarının yoldaşı.

Skandal İddia! Diyanet Hac'a Giden Vatandaşları İhbar Etti! Skandal İddia! Diyanet Hac'a Giden Vatandaşları İhbar Etti!

Aramızdaki fark bu kadar açık ve net. Hazımzsızlığınızın temel sebebi de bu. Pınarbaşılı hemşehrilerimiz sizi de, bizi de çok iyi tanıyor. Merak etmeyin az kaldı, 2 Haziran’da boyunuzun ölçüsünü Pınarbaşılı hemşehrilerimizden alacaksınız” ifadelerini kullandı.

Kaynak: İHA