Bayrakdar, geleceğin Türkiyesi'ni inşa edecek olan çocuklar için 'Çocuk Köyü' projesini hayata geçireceklerinin müjdesini verdi.

 Çocukların geleceğin teminatı olduklarını belirten Bayrakdar şunları söyledi: "Geleceğimizin teminatı her bir çocuğumuz, bizim için ayrı bir değer ve zenginliktir” diyen Başkan Çolakbayrakdar, ilçede yaşayan çocuklar için birbirinden önemli hizmetlere ve projelere imza attıklarını ve çocuklar için pozitif ayrımcılık yaptıklarına vurgu yaparak, “Her yapılan hizmet, çocuklar içindir" dedi.

İnsan odaklı belediyecilik yaptıklarının altını çizen Bayrakdar, "Öncelikli olarak projelerimizin merkezi çocuklarımız ve gençlerimizdir. Yapmış olduğumuz bütün çalışmalar, geleceğimizin teminatı yavrularımız içindir. Özellikle rutin belediyecilik faaliyetlerinin yanı sıra farklı proje ve uygulamalarla hayatın her alanında yer alıyoruz.

Çocuk Köyü

Bu noktada çocuklarımızın geleceğine yatırım yapıyoruz. Çocuklarımızın daha iyi eğitim görebilmeleri ve sportif faaliyetlerde bulunabilmeleri için modern sosyal tesisler yapıyoruz. Bunlardan biri olan Kocasinan Akademi ile el becerilerinden kültürel etkinliklere, sanatsal faaliyetlerden daha farklı alanlarda hizmet etmeye çalışıyoruz" diye konuştu.

Çocuk kulübü sayısını artırma niyetinde olduklarını söyleyen Bayrakdar, "Ziyagökalp ve Beyazşehir tesislerimiz bitti, yakın zamanda açılışını yapacağız ve yeni Çocuk Kulübü tesislerini de kazandırmaya devam edeceğiz. Akıl oyunları ve görsel sanatlar gibi faaliyetlerle Çocuk Kulübümüzü şekillendiriyoruz. Özellikle yeni dönemde beni en heyecanlandıran projelerimden bir tanesi olan Çocuk Köyü projesi, ayrı bir önemli ve değerlidir.

Beyazşehi̇r Çocuk

Kayseri'de Bu Haftasonu Noterler Açık Olacak Mı? Kayseri'de Bu Haftasonu Noterler Açık Olacak Mı?

Çünkü çocuk demek, aile demektir. Aile, demek gelecek ve milletin devamlılığı demektir. Milletin devamlılığı da güçlü bir ülke demektir. Güçlü ve Büyük bir Türkiye’nin temellerini, aile oluşturmaktadır. O zaman aile için, geleceğimiz, evlatlarımız ve çocuklarımız için bu projeleri yapmamız lazımdır" ifadelerini kullandı.

Editör: Ülkü Şimşek