Dikkat! Bu Belirtiler Kanserin İlk Sinyali Olabilir Dikkat! Bu Belirtiler Kanserin İlk Sinyali Olabilir

Ülkemizde sağlıksız beslnemesini artmasıyla obeziteyide beraberinde getirdi. Dyt. Şilan Alyamaç, sağlıklı zayıflama konusunda yapılması gerekenler hakkında bilgiler verdi. Düzensiz bir yaşam temposunun dengeli ve yeterli beslenmeye engel olduğunu belirten Dr. Alyamaç, " Düzensiz bir yaşam temposu içinde dengesiz ve yetersiz beslenmek ani kilo artışlarıyla birlikte birçok rahatsızlığı da tetiklemektedir. Hayat kalitesini olumsuz etkileyen kilo problemi, sağlık problemlerinin temelini oluşturup, ileride oluşabilecek rahatsızlıkların erken dönemde ortaya çıkabilmesine de neden olmaktadır.

Maxresdefault 1024X576

 Sağlıklı ve formda kalmak için iyi bir motivasyona ve iradeye sahip olmak çok önemlidir. Gün içinde her besin grubundan gıdayı uygun miktarlarda tüketmek, düzenli hareket etmek kişiye kendini daha iyi hissettirmektedir. İdeal kiloya yaklaşıldıkça da birey kendini daha mutlu hissetmekte ve artık sağlıklı bir döngüye girmektedir" diye konuştu.

İşte Sağlıklı Zayıflamak İçin 7 Öneri

Sağlıklı Kilo

-Bol su içilmelidir.

-Kişiye özel diyet listesinde bulunan yeşil sebzelerle, taze meyveler tüketilmelidir

-Doğal işlenmemiş gıdalar tüketilmeli, lifli besinler tercih edilmelidir.

-Asitli içecekler, alkol, şeker içeren yapay meyve suları yerine yeşil çay gibi bitki çayları tercih edilebilir.

-Türk kahvesi yağ yakımına yardımcı olduğu için günde 1 bardak Türk kahvesi tüketilebilir.

-Her gün en az yarım saat düzenli yürüyüşler yaparak kilo probleminin neden olabileceği hastalıklar ile ilgili riskler azaltılmalıdır.

-Hayvansal gıdalardan olabildiğince uzak kalınmalı; doymuş yağları tüketmeden, kızartma tipi besinlerden uzak durulmalıdır.

 

Editör: Ülkü Şimşek