Olay dün Seyhan ilçesine bağlı Tellidere Caddesi'nde meydana geldi. İddiaya göre İddiaya göre, kimliği belirsiz motosikletli şahıslar, cadde üzerindeki husumetli oldukları lastik tamirhanesine silahla saldırdı. Bu sırada kurşunlar çocuğunu kursa bırakıp 6 yaşındaki oğluyla birlikte evine dönmek üzere olan 01 ANK 092 plakalı otomobil sürücüsü Hayriye D.‘nin (43) ensesine isabet etti.

Adana1

Kadın direksiyon hakimiyetini kaybedip, karşı şeritten gelen minibüse çarparak durabildi. Derin, hemen olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırıldı. Ancak yapılan müdahalelere rağmen olaydan saatler sonra hayatını kaybetti. Polis şüphelileri yakalamak için çalışma başlattı. Derin’in cenazesi ise otopsi için adli tıp kurumu morguna kaldırıldı.

"Bu Olay Memleketimizin Kanayan Yaralarından Bir Tanesi"

Kayseri’de Bıçakladığı 2 Kardeşten Biri Öldü! Cezası Belli Oldu Kayseri’de Bıçakladığı 2 Kardeşten Biri Öldü! Cezası Belli Oldu

Derin’in kayınbiraderi İbrahim Derin, “Husumetli iki taraf çatışırken maalesef maganda kurşunu denk gelmiş. Maalesef bu olay memleketimizin kanayan yaralarından bir tanesi. Devletimizin en kısa zamanda olayı sonuçlandıracağından hiç şüphemiz yok. Yengemin yanında iki oğlu vardı büyük olanı kursa bırakıyor, diğer küçük olan yanındaydı.

Adaana Maganda

Evine 300 metre kala bu durum gerçekleşiyor. Allah kimsenin başına vermesin. Hem abime hem de anne ve babasına rabbim sabır versin. İnşallah bir daha kimsenin başına böyle bir şey gelmez. Başka kimsenin karşısına böyle bir durumun çıkmamasını temenni ediyoruz. İnşallah başkaları zarar görmez, faillerin de en kısa zamanda yakalanmasını ümit ediyoruz” diye konuştu.

Derin’in cenazesi otopsinin ardından adli tıp kurumu morgundan yakınları tarafından alınarak Kabasakal Mezarlığında toprağa verildi. Hayriye Derin’in eşi Durmuş Ali Derin’in (47) pazarlamacı olduğu, 3 çocuğu olduğu ve en büyük olan Burak Derin’in (22) Çukurova Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde okuduğu öğrenildi.

Editör: Ülkü Şimşek