Melikgazi ilçesinde 16 mahalleye Tarım İl Müdürlüğü ve Melikgazi belediyesi tarafından meyve Fidanı dağıtılacak.

Melikgazi İlçesine 5 yılda tam 3 milyon metrekare yeşil alan kazandıran Melikgazi Belediyesi, 16 kırsal mahallede tarıma ve çiftçilere destek için 21 bin adet meyve fidanı dağıtacağı bildirildi.

Tarım İl Müdürlüğü’nün desteği ile 5 kırsal mahallede 16 adet kapama meyve bahçesi yapılacak. Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancıoğlu, “Tarım İl Müdürlüğümüzün desteği ile 5 kırsal mahallemizde 16 adet kapama meyve bahçesi yapılıyor.

Melikgazi Meyve Fidesi (3)

Bugün ve yarın 16 mahallemizde 21 bin adet meyve fidanının dağıtımını yapacağız. Toplamda 535 bin metrekareye varan bir alan meyve bahçesi haline gelecek.

Melikgazi 585 bin nüfusu ile büyük bir ilçe. Kayseri’de el ele vererek ihtiyaç neyse çözüyoruz. Bugün konumuz tarım.Geçtiğimiz dönemlerde nohut ve aspir dağıtımı yapmıştık.

Sivas’a Ramazan Bayramı Sürprizi! Sivas’a Ramazan Bayramı Sürprizi!

Melikgazi Meyve Fidesi (2)

Özellikle sulama suyuyla ilgili problemleri çözdük, arazilerde sulama yapılmaya başlandı. İnşallah yeni dönemde bu sorunla ilgili yeni çalışmalar yapacağız. Büyük Bürüngüz’den, Ağırnas’a, Gesi’ye kadar tüm kırsal mahallelerimize destek vereceğiz. Bugün dağıtmış olduğumuz meyve fidanlarının bakımlarını Tarım İl Müdürlüğümüz de kontrol edecek.” dedi.
 

Editör: Ahmet Bolat