31 Mart tarihinde gerçekleştirilen yerel seçimlerde Kayseri’nin Pınarbaşı ilçesinde yaşanan tartışma ve oyların çalındığı iddiası ile belediye başkanlığı seçimlerinin iptali konusunda MHP tarafınca Yüksek Seçim Kurulu’na itiraz dilekçesi sunulmuştu. YSK tarafından, yaşanan olaylar ve dilekçe değerlendirilerek belediye başkanlığı seçimlerinin 2 Haziran tarihinde yeniden yapılmasına karar verilmişti.

Bünyan’a Gitti!

2 Haziran tarihinde tekrarlanacak olan Pınarbaşı Belediye Başkanlığı seçimleri kapsamında Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, ilçeye gitti. Ancak ilçeye gittiği esnada Pınarbaşı’na kayyum olarak atanan Kayseri Vali Yardımcısı Ömer Tekeş’in de açılışı yapılacak olan ERVA Spor Salonu için Bünyan’a gittiği öğrenildi.

Sivas’ta İlginç Olay.. Adeta Yardım İstedi! Sivas’ta İlginç Olay.. Adeta Yardım İstedi!

Başkansız Belediye

Bugün ise yerel seçimler kapsamında Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, tekrarlanacak olan seçimler için çalışmalar yapmak üzere Pınarbaşı’na gitti. Ancak belediye başkanı olarak atanan Kayseri Vali Yardımcısı Ömer Tekeş başkanlık makamında değildi. Aynı gün Bünyan ilçesinde açılışı yapılacak olan ERVA Spor Salonu için Pınarbaşı’ndan ayrıldı.

Kaynak: Özel Haber