Kayseri’nin Develi ilçesinin tanınan ailelerden olan Hasan Aydoğdu, 8 Eylül Çarşamba tarihinde hayatını kaybetti. Sevenleri acı haberi sosyal medya hesabından paylaşarak verdi. Acılı aileyi yakınları yalnız bırakmadı. 9 Mayıs Perşembe tarihinde ilçede kılınan cenaze namazının ardından Sarıkaya köy mezarlığına defnedildi. 

Hasan Aydoğdu Kayseri Develi

Eski bir gelenek olan ve halen devam eden vefat edenin ardından 40 gün sonra düzenlenen Hasan Aydoğdu’nun mevlid-i şerifine yüzlerce kişi katıldı. Develi ilçesinde Sarıkaya köyü sosyal hizmet binasında mevlid-i şerif programıyla merhum anılarak dualar edildi. Sosyal medya platformunda yapılan açıklamada; “Rahmetli Hasan Aydoğdu Amcamızın Mevlidi şerifi Sarıkaya köyü sosyal hizmet binamızda  okundu bu vesileyle başta Hasan Aydoğdu Amcamız olmak üzere tüm geçmişlerimize Rabbim rahmetiyle merhametiyle muamele eylesin İnşaallah” ifadelerine yer verildi.

Hasan Aydoğdu 3 (1)

Develi Cumhuriyet Meydanı'nda Hazırlıklar Başladı! Develi Cumhuriyet Meydanı'nda Hazırlıklar Başladı!

Mevlid-i Şerif Nedir, Nasıl Yapılır?
Mevlid-i şerif merasimleri öteden beri genellikle Kur'ân-ı Kerîm tilaveti okunmasıyla gerçekleştirilir. Ölen kişi anılarak dualar edilir. Ölen kişi için yemek ikramında bulunulur.

Kaynak: Özel Haber