Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli başkanlığında gerçekleştirilen grup toplantısında sert açıklamalar yaptı. Toplantıda, Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesinde yaşanan olay ve CHP'ye yönelik eleştiriler ön plandaydı.

Pınarbaşı ilçesinde CHP meclis üyesi adayı Şerafettin Bahadır'ın silahla yaralanması olayını gündeme getiren Bahçeli, bu olay üzerinden CHP'yi hedef aldı. Bahçeli, "CHP’nin normalleşmesi, PKK'nın normal görünmesidir. CHP'nin normalleşmesi, bölücülüğün normal değerlendirilmesidir." şeklinde sert ifadeler kullandı.

Kayseri’de ki Olaylar Sonrası Özel, Suriye’ye Gidiyor! Kayseri’de ki Olaylar Sonrası Özel, Suriye’ye Gidiyor!

Bahçeli, "CHP’nin normalleşmesi, PKK'nın normal görünmesidir. Cumhuriyet Halk Partisi'nin normalleşmesi, bölücülüğün normal değerlendirilmesidir. CHP'nin normalleşmesi, rezaletin ve melanetin yeni normal olarak güncelleştirilmesidir. Ekonomiden şikayet ederler, ne bir projeleri, ne de bir politikaları, ne de sadra şifa bir önerileri vardır. Anayasaya uyulması çağrısını papağan gibi tekrarlayıp, dururlar. Yeni anayasa sürecine bir göz kırpıp bir daha kapatırlar.  Havanda su dövmekten başka hiçbir şey yapmazlar. DEM’lenmeyi ve Türkiye düşmanlarına Dem’li olmayı sömürgeleşmiş siyasetçileriyle benimseyip, hayranlıkla onaylarlar” diye konuştu.

MHP Liderinden Anayasaya Vurgusu!

Ekonomi ve siyaset konularında da eleştirilerde bulunan Bahçeli, CHP'nin projelerinin eksikliğine ve siyasi tutumuna dikkat çekerek, "Anayasaya uyulması çağrısını papağan gibi tekrarlayıp, dururlar." dedi.

Pınarbaşı Açıklaması!

Bahçeli'nin Pınarbaşı olayına ilişkin yaptığı açıklamada ise, "MHP düşmanlığını geçim kapısı olarak görürler. Kayseri Pınarbaşı'nda meydana gelen adli vakadan dolayı MHP’yi karalamaya namertçe tevessül ederler" sözleri dikkat çekti. 

MHP lideri; “MHP düşmanlığını geçim kapısı olarak görürler. Cumhur İttifakını kötülemek ve edepsizce suç ortaklığı göstermek için yarış halindedirler. Kayseri Pınarbaşı'nda meydana gelen adli vakadan dolayı MHP’yi karalamaya namertçe tevessül ederler. Davamızı üç beş çapulcunun keyfine göre yargılatamayız” ifadelerini kullandı.

Bahçeli'nin grup toplantısında yapılan bu açıklamaları, CHP'ye ve siyasi rakiplerine yönelik sert tavrını ortaya koyarken, partisinin duruşunu da net bir şekilde ifade ettiği görüldü.

Kaynak: Özel Haber