Dünya çapında ünlü eski ağır sıklet boks şampiyonu Mike Tyson, 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) son 16 turunda bu akşam Avusturya ile karşılaşacak A Milli Futbol Takımı'na özel bir jest yaptı. Tyson, kendisi için özel olarak hazırlanan ay-yıldızlı boks eldivenini imzalayarak milli takıma hediye etti.

Hşhşj

Kayserispor, Samsunspor Karşısına Çıkıyor! Kayserispor, Samsunspor Karşısına Çıkıyor!

Uzun süredir Tyson ile işbirliği yapan iş insanı Vahap Oğuz Arslan, bu özel eldiveni milli takım kaptanı Hakan Çalhanoğlu'na takdim etti. Tyson'ın imzasını taşıyan eldiveni teslim alan Çalhanoğlu, futbolculardan Arda Güler, Kenan Yıldız ve Uğurcan Çakır ile birlikte Tyson'a teşekkürlerini iletti. Hakan Çalhanoğlu, Tyson'a videolu bir mesaj göndererek şunları söyledi: "Merhaba Mike. Vahap, senin için hazırladığı videoyu bizimle paylaştı, gerçekten çok gurur duyduk. Bizim de sana küçük bir hediye hazırlığımız var. Hepimizin imzaladığı bir milli takım formasını Vahap aracılığıyla sana göndereceğiz. Yarınki maçta büyük bir mücadele göstereceğimize inanıyoruz ve bu zaferi ülkemiz için kazanacağımıza eminiz."

Mike Tyson'ın jesti, milli takım oyuncuları arasında büyük bir motivasyon kaynağı oldu ve maç öncesinde takıma moral verdi.

Kaynak: İHA