Çekya maçında gösterdiği performansla büyük beğeni toplayan Milli futbolcumuz Kenan Yıldız'ın futbol kariyeri, oynadığı takım ve hayatı merak edilen konuların başında yer aldı.

Kenan Yıldız Kimdir? Hangi Takımda Oynuyor?

Kenan Yıldız, 4 Mayıs 2005'te Almanya'nın Regensburg şehrinde doğdu. Türk profesyonel futbolcu, orta saha pozisyonunda oynarken İtalya Serie A ekiplerinden Juventus forması giyiyor. Aynı zamanda Türkiye Milli Takımı’nda da mücadele ediyor.

Kenan Yıldız9

TFF Genel Kurulu’nda Özhaseki Polemiği! Çamlı’dan Ali Koç’a Sert Çıktı! TFF Genel Kurulu’nda Özhaseki Polemiği! Çamlı’dan Ali Koç’a Sert Çıktı!

Kenan Yıldız'ın Futbol Kariyeri

Kenan Yıldız, futbol kariyerine doğduğu şehrin takımı olan Jahn Regensburg'un akademisinde başlarken burada iki yıl boyunca altyapıda oynadıktan sonra Bayern Münih ile anlaştı. Bayern Münih'in altyapısına henüz 7 yaşındayken dahil olan Kenan Yıldız, burada alt yaş kategorilerinde takım kaptanlığı yaptı ve Bayern Münih 19 Yaş Altı takımına kadar yükseldi. Ancak, Bayern Münih ile olan sözleşmesi Temmuz 2022'de sona erdi ve yeni bir sözleşme imzalanmadı.

Kenan Yıldız Hangi Takımda Oynuyor?

Kenan Yıldız, 12 Temmuz 2022'de Juventus ile 3 yıllık bir sözleşme imzaladı. Genç futbolcu, İtalya Serie A'da kariyerinde devam ettiriyor.

Kenan Yıldız8

Kenan Yıldız Aslen Nereli?

Kenan Yıldız Almanya doğumlu olup, kökenleri Türkiye'ye dayanıyor. Genç futbolcunun annesi Alman ve Afyonkarahisarlı.

Kenan Yıldız Ne Kadar Kazanıyor?

İtalyan basınında yer alan haberlere göre Kenan Yıldız, Juventus'tan sezon başına yaklaşık 300 bin Euro kazanıyor. 18 yaşındaki Kenan Yıldız'ın, Juventus ile 2027 yılına kadar geçerli bir sözleşmesi bulunuyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ