Adana'da mühür bozma suçundan aranan şahsın evine yapılan baskında şaşırtıcı bir keşif yapıldı. Adana Seyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekipleri, hakkında arama kararı bulunan Mustafa Y.'nin Yeşilyuva Mahallesi'ndeki adresini tespit etti. 18 Haziran'da gerçekleştirilen operasyonla Mustafa Y., evinde gözaltına alındı.

Baskınnnnn

Ancak asıl şaşırtıcı olan, yapılan aramada evde silah deposu gibi kullanılan bir cephanelik bulunmasıydı. Ekipler, Mustafa Y.'nin ikamet ettiği iki katlı müstakil evde makineli tüfek, otomatik tüfek, tabanca ve bunlara ait çok sayıda fişek ele geçirdi. Toplamda makineli tüfekle birlikte 3 şarjör, tabanca ve 2 şarjör, otomatik tüfekle birlikte 65 fişek bulundu.

Kilolarca Uyuşturucu Yakalattı! Açıklaması Herkesi Şok Etti Kilolarca Uyuşturucu Yakalattı! Açıklaması Herkesi Şok Etti

Gözaltına alınan Mustafa Y., sağlık kontrolünden geçirildikten sonra adliyeye sevk edildi. Nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilen Mustafa Y., ifadesinde silahların kendisine ait olmadığını ve nasıl geldiğini bilmediğini belirtti.

Ayrıca evin ikinci katında ikamet eden Hakan S. da gözaltına alındı. Emniyet birimleri, soruşturmanın detaylarını titizlikle incelemeye devam ediyor.

Kaynak: İHA