TBMM Genel Kurulu'nda konuşma yapan AK Parti Kayseri Milletvekili Dr. Murat Cahid CINGI, 14-15 Mayıs tarihlerinde Kayseri Valiliği'nin himayesinde düzenlenecek olan "Kayseri İstihdam Fuarı"nı meclis gündemine taşıdı.

TOKİ 22 Yılda Kaç Konut Üretti? İşte Rakamlar... TOKİ 22 Yılda Kaç Konut Üretti? İşte Rakamlar...

Cıngı, Türkiye'nin gündeminde yer alan sanayiciler ile üreticilerin kanayan yarası olan ara eleman sıkıntısını vurguladı. Bu konuyu meclise taşıyan Cıngı, TBMM Genel Kurulu'nda söz alarak Mayıs ayında Kayseri Valiliği'nin himayesinde düzenlenecek olan "İstihdam Fuarı"na dikkat çekti. 

"Kayseri'de İş Arayanlar İle İşverenlerin Bir Araya Geleceği Bir Platform Oluşturacak"

Cıngı, işveren ve iş arayanların bir araya geleceği bir platform oluşturulacağını belirterek, "Sayın Başkan, kıymetli milletvekilleri; hepimizin yakından takip ettiği gibi şu anda ülkemizde reel sektörün, üreticilerin en büyük sıkıntılarının başında çalışacak insan bulamama geliyor. Bunla alakalı mesleki eğitim ve meslek liseleri üzerinden Kayseri'de önemli çalışmalar yapıyoruz fakat önümüzdeki 14-15 Mayıs gününde yapılacak istihdam fuarı bire bir Kayseri'de iş arayanlar ile işverenlerin bir araya geleceği bir platform oluşturacak" dedi.

Murat Cahit Cıngı, Kayseri İstihdam Fuarı'nı Meclis'e Taşıdı

"Reel Sektörde Çalışma Şartlarını Zorlayacaklar"

Yaklaşık 1000 işveren ile 20.000 işçinin bire bir görüşme sağlamasının hedeflendiğini dile getiren Cıngı, "Bu vesileyle, hem buradan diğer illere emsal teşkil etmesi açısından paylaşmak hem de Kayserili hemşerilerimize bunu duyurmak istiyorum. Bu vesileyle, bu fuarı içerisinde kariyer fuarlarından farklı olarak direkt çalışan arayan fabrikalar, yaklaşık bin civarında fabrika ve 20 bin civarında iş arayan vatandaşımız bir araya gelerek reel sektörde çalışma şartlarını zorlayacaklar. Önümüzdeki günlerde önemli başarılar elde edeceğini tahmin ediyor, hepinize saygılar sunuyorum" ifadelerini kullandı.

'Kayseri'de Mesleki Eğitimin Problemleri Çalıştayı' nın Tarihi Belli Oldu'

Milletvekili Dr. Murat Cahid CINGI'nın himayelerinde; Kayseri İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün organize ettiği, tüm tarafların katılımıyla; Kayseri'deki mesleki eğitim problemlerinin çözüm yollarının belirleneceği "Kayseri'de Mesleki Eğitimin Problemleri Çalıştayı" 23-24 Mayıs'ta düzenlenecek.

Kaynak: Haber Bülteni