Derviş Güneş Ortaokulu öğrencileri, dilekçe yazarak Başkan Yalçın’ı okullarına davet etti. Davete kayıtsız kalmayan Başkan Yalçın da çocukların isteklerini yerine getirerek sürpriz yaptı.

Dilekçeleri alınca çok mutlu olduğunu belirten Başkan Yalçın sohbet havasındaki derste yerel yönetimler olarak bilinen belediyelerin işleyişi ve hizmetleri hakkında bilgiler verdi.

Yalçın Ders

Başkan Yalçın, öğrencilere ülkenin geleceği için çok önemli olduklarını belirterek, "Ülkemiz daha ileri ülkeler arasında yerini alacaksa bu sizin sayenizde olacak. Atatürk de Mimarsinan da Fatih Sultan Mehmet de çocuktu. Bizim için güzel bir örnek. Sizin okulunuzda da seçimlerde oy kullanıldı. 1 Nisan’da da en fazla oy alan aday olarak yeniden belediye başkanı seçildim" diye konuştu.

Eğitim ve Öğretime Çok Önem Veriyoruz

Öğrencilere çok kitap okumaları gerektiğini söyleyen Yalçın, sözlerine şöyle devam etti; "“Evimde 5 bin 500 tane kitabım var. Sürekli okurum. Bu yüzden hayatta hiç başarısız olmadım. Kitaplar birilerinin başarı hikayelerinin bizlere tavsiyeleridir.

Yalçın4

O nedenle sürekli okumak gerekir. Sizler için sabahtan akşama akşamdan sabaha 7/24 açık kütüphaneyi yapmıştık. Mahallelerde camilerin altına kütüphaneler yaptık. Binaların altında 100 kütüphane projemizde sayı 50 apartmanı geçti.

Anneler Gününe Hediye Arayanlar Bu Pazara Akın Edecek Anneler Gününe Hediye Arayanlar Bu Pazara Akın Edecek

 Yani eğitim ve öğretime çok önem veriyoruz. Jandarma içindeki alanda çok büyük mir millet bahçesi yapıyoruz. Bu yaz tamamlanarak hizmete girecek. Sizlere dersten sonra günlük dağıtacağız. Yazmak önemli. Bunlara yaşadıklarınızı yazabilirsiniz. Mesela Fatih Sultan Mehmet’in günlükleri ortaya çıktı. Yelkenli ve kayık çizdikleri görülmüş. Sonra da karadan gemileri yürüterek İstanbul’u fethetti. Yani bir zamanlar hayalini gerçekleştirdi.”

Editör: Ülkü Şimşek