Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı sabah saatlerinde Kahramanmaraş'ta meydana gelen 4,3 büyüklüğündeki deprem hakkında açıklama yayınlamıştı. Prof. Dr. Naci Görür'den konuya ilişkin açıklama geldi. Görür 6 Şubat depremlerini hatırlatarak fay hattını işaret etti.

Türkiye'de meydana gelen Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat Depremleri sonrasında birçok deprem bilimciden kritik uyarılar geldi. Meydana gelen artçı sarsıntılarda dahil olmak üzere her konuda açıklamalar yayınlayan uzmanlardan biri de Prof. Dr. Naci Görür oldu. Sabah saatlerinde deprem bölgesi olan Kahramanmaraş'ın Göksun ilçesinde korkutan bir deprem meydana gelmişti. 4,3 büyüklüğündeki depremin ardından konuşan Görür sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

'Stres Transferi İle Yüklenmiş Olabilir'

6 Şubat'ta meydana gelen ve büyük bir yıkıma sebep olan 7,6 büyüklüğündeki depreme dikkat çeken Görür, yaptığı uyarıda şu ifadeleri kullandı:

Araç Sahipleri Dikkat! Azami Hız Sınırı Değişiyor! Araç Sahipleri Dikkat! Azami Hız Sınırı Değişiyor!

"Arkadaşlar, bugün Göksun-Acıelma/Kahramanmaraş'ta 4,3 sığ bir deprem oldu. Deprem Savrun Fayı'nın Göksun yakınlarında Çardak Fayı ile kesişme bölgesinde. 6 Şubat 7,6 depremi Çardak Fayı üzerinde olmuştu. Savrun Fayı'nın stres transferi ile belirli bir oranda yüklenmiş olabileceğini düşünüyoruz"

Kaynak: Haber Merkezi