Yazılım mühendislerinin en çok tercih ettiği yazılım dillerinden biri olan ‘Python’ diliyle yazılmış olan ChatGPT, kullanıcılara birçok alanda işini kolaylaştıracak özellikler sunuyor. 2022 yılının sonlarında piyasaya sürülen yapay zeka uygulaması diyalog kurma konusunda günümüzde oldukça gelişmiş bir durumda.

Tıpkı bir insanla konuşuyormuş hissi uyandıran ve son derece gerçekçi sohbet edebilme özelliği taşıyan ChatGPT, veritabanını her geçen gün genişleterek daha farklı konulara da hakim olabileceğini bizlere göstermiş oldu.

Örneğin ChatGPT’den bir şiir yazmasını istediğiniz zaman size istediğiniz konu ve yine istediğiniz kelimeleri kullanarak şiirler yazabiliyor.

Aynı zamanda istediğiniz bir konuda size detaylı bilgi verebiliyor.

Yazdığınız dili otomatik olarak algılayan ChatGPT, hangi dilde yazarsanız yazın size kendi dilinizde cevap verebiliyor. Böylelikle dilerseniz çeviri özelliğini de kullanabiliyorsunuz.

Genel olarak çalışma mantığı internet üzerinde yayınlanan ve bir çok siteden topladığı bilgileri derleyip ilgili alandaki konuya göre karşımıza çıkaran ChatGPT, 2023 yılında 100 milyondan fazla kullanıcıya hizmet sundu. 

Yerli Uygulama 2 Milyon Kullanıcıya Ulaştı! Yerli Uygulama 2 Milyon Kullanıcıya Ulaştı!

ChatGPT aynı zamanda işletmeler için eğer ChatGPT robotunu kendi altyapılarına senkronize edebilirler ise Müşteri Temsilciliği, Danışmanlık, teknik destek, kodlama, maliye işleri gibi konularda hizmet alabilirler.

ChatGPT'yi kullanmadan önce dikkat etmeniz gerekenlerin başında gelen konu ise kişisel bilgilerinizi, kredi kartı bilgilerinizi, kullanıcı adı ve parolalarınız hakkında bir şey sormamanız ve bu bilgileri paylaşmamanız gerektiğidir. Unutmamalıdır ki ChatGPT'i geliştiren OpenAİ şirketi de özel bir şirkettir. Bu yüzden olası bir güvenlik zaafiyetinde bilgileriniz çalınabilir.

Siz de ChatGPT’yi kullanmak ve deneyimlemek isterseniz ücretsiz bir biçimde üye olarak kullanabilirsiniz. 

Aşağıdaki siteden doğrudan ulaşabilirsiniz;

https://chat.openai.com/auth/login

Kaynak: Haber Merkezi