Nisan ayında okullar 15 gün kapalı olacak. Ramazan Bayramının uzatılması ve resmi tatillerden dolayı okullarda 15 gün eğitim öğretim yapılmayacak.

2023-2024 eğitim öğretim yılında öğrenciler, Kasım ayında ilk ara tatili yapmıştı. Yarıyıl tatili ise 22 Ocak- 2 Şubat tarihlerinde yapıldı.

MEB Açıkladı! Bu Uygulama Tam Öğrencilere Göre! MEB Açıkladı! Bu Uygulama Tam Öğrencilere Göre!

Dönem başında açıklanan takvime göre ise ikinci ara tatil bu yıl Ramazan Bayramı ile aynı tarihlere denk gelirken okullarda ikinci ara tatil 8-12 Nisan 2024 tarihleri arasında yapılacak. Bu yıl Ramazan Bayramı tatili ile ara tatil birleştirilmiş olacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ramazan Bayramı Tatilini 9 gün olarak açıklamasıyla öğrenciler özellikle büyük sevinç yaşamıştı. 

Yerel Seçimler dolayısı ile 1 Nisan'da okullar kapalı olacak. Ramazan Bayramı nedeniyle 6-15 Nisan tarihleri arasında da eğitim öğrtetime ara verilecek. Öğrenciler 15 Nisan'a kadar sadece 4 gün okula gidecek.

15 Nisan sonrası ise 23 Nisan Salı günü de eğitim öğretime bir gün ara verilirken hafta içine denk gelen 11 gün öğrenciler okula gidecek. Böylece öğrenciler Nisan ayında sadece 15 gün okula gitmiş olacak.

Muhabir: HABER MERKEZİ