Bankaların ortak kredisinde bir ilk yaşanırken faiz oranlarının artmasıyla harekete geçildi. Kredi verilmeyen kişilerin artık tanıdıkları vasıtasıyla ortak ev kredisi çekme imkanına sahip olacağı öğrenildi.

Ev fiyatlarının yüksek seviyelere ulaşmasının ardından artık Türkiye'de milyonlarca kişi için ev almak hayal oldu. Tüm birikim ve yatırımların sonucunda bir ev sahibi olmak isteyenler bankaların konut kredisine başvurarak hayallerine bir adım daha atmaya çalışıyor.

Sürücüler Dikkat! Akaryakıta Zam Geldi! İşte Güncel Fiyatlar! Sürücüler Dikkat! Akaryakıta Zam Geldi! İşte Güncel Fiyatlar!

Artan faiz oranlarının ardından bankalar ortak konut kredi uygulamasında yeni bir döneme geçti. Ev sahibi olmak isteyen binlerce insanın konut kredisine başvurmasının ardından kredi verilmeyen vatandaşlar için yeni bir yöntem belirlendi.

Fiyatlar ve kredi faiz oranlarının yüksekliğiyle konut satışında geçmiş dönemlere göre bir düşüş söz konusu olurken bankalar ortak konut kredisinde yeni bir karara ulaştı.

Sözcü'de yer alan habere göre, gelir durumu ya da başka bir sebeple kredi verilmeyen ve ev sahibi olmak isteyen vatandaşlar en az iki en çok dört kişiyle birlikte ortak ev kredisi çekebilme hakkına sahip olabilecek. Gelirlerini birleştirerek bankaya beyan eden kişiler, aylık ödemeleri de kendi aralarında bölecekler.

Kaynak: Haber Merkezi