Kayseri'de Teleferik Faciasını Umursamadılar! Kayseri'de Teleferik Faciasını Umursamadılar!

Kayseri 18. Yerel seçimini tamamladı. Seçimler 31 Mart saat 17.00 itibariyle sona erdi. Seçmenler sandık başına giderek Büyükşehir Belediye Başkanı, İlçe belediye başkanı ve Belediye Meclis üyelerini ve muhtarlar için oy kullandı. Sandıklarda oylar sayıldı.

Adliye Sandıklar (3)

Kayseri’de 1 milyon 39 bin seçmen 3bin 409 sandıkta oy kullandı. Sandıklarda oy verme işlemi bitiminde sayılan pusulalar kayıt altına alındıktan sonra hızlı bir şekilde Kayseri Adliyesinde getirildi.

Adliye Sandıklar (1)

Kayseri’deki seçimlerde 8 yüz 86 bin 6 yüz 81 görevli sandık başında görev aldı. Seçimlerin güvenli bir şekilde gerçekleşmesi içi 4 bin yüz 6 polis ve kırsal mahallelerde 4 yüz 54 Jandarma görev alarak olaysız bir seçim süreci geçirilmesini sağladı.

Adliye Sandıklar (2)

Adiye içerisinde Yüksek Seçim Kurulu’nun görevlendirdiği savcılar ve hakimler tarafından beyaz çuvallar ile teslim alınan oy pusulaları tutanaklarla birlikte yeniden sayılarak kayıt altına alınıyor.

Adliye Sandıklar (4)

Sandıktan alına oyla Sandık başkanı ve bir sandık görevlisi ile Polis nezaretinde Kayseri Adliyesine getirildi. Başta sandık başkanı ve polislerin güvenliğini sağladığı oy pusulaları adliyede parti müşahitleri ve sandık görevlilerinin kontrolünde yeniden sayıldı.

Partililer adliyede yapılan son sayımlarda oy pusulalarının başında bekleyerek seçmenin oylarına sahip çıkmaya çalışıyor. Adliye içerisinde sayılan ve resmi kayıtlara geçecek olan seçim sonuçları kazananı belirleyecek. Seçim sonuçlarına yasalarda belirlenen süre içerisinde itiraz olmazsa kayırlara geçen rakamlara göre en yüksek oyu alan adaylar yarışı kazanmış sayılacak.

Editör: Ahmet Bolat