Sosyal medya hesabından konuya ilişkin paylaşım yapan Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, “ Türk işçileri işten çıkarıp yerine Hindistan’dan işçi getiren Lezita bu uygulamada tek başına değil.  Yalova’daki bazı tersanelerde de Türk işçiler işten çıkarıldı, yerlerine yabancılar alındı” dedi.

Kayseri'ye Yapılacak Projeleri Heyecanla Bekliyorum Kayseri'ye Yapılacak Projeleri Heyecanla Bekliyorum

İşçilerin haklarını aradıkları için kara listeye eklendiklerini iddia eden Özdağ, “Ağır ve riskli koşullar altında çalışan tersane işçileri, ucuz işgücü koşullarının iyileşmesini beklerken işten çıkarılıp yerlerine yabancı uyruklu işçi getirildiği ve haklarını aradıkları için de kara listelere eklendiler. İşsizliğin hat safhada olduğu ekonominin kırıldığı, bu mağduriyetlerin önünü açtığınız politikalarınız yerin dibine batsın” diye konuştu.

Duruma tepki gösteren Özdağ, “Türk milletine, Türk işçisine reva gördüğünüz mevcut koşullar, yıllarca uyguladığınız rant-sömürü-israf üzerine kurulu ekonomi politikalarınızın sonucu ve özetidir. Türk işçisinin ülkesinde ezen, işini elinden alan ve yabancılara veren bu sefil düzen kabul edilemez! Türk işçisinin yerini yabancı uyruklu işçilerin, Türk milletinin yerini sığınmacıların aldığı Türk düşmanı planlarınızın karşısında, Zafer Partisi Türk işçisinin ve Türk milletinin yanındadır” ifadelerine yer verdi.

Kaynak: Kurum Bülteni