Pınarbaşı CHP Adayı Deniz Yağan: Din Ve Milliyetçilik Üzerinden Siyaset Yapmayı Bırakın Pınarbaşı CHP Adayı Deniz Yağan: Din Ve Milliyetçilik Üzerinden Siyaset Yapmayı Bırakın

Ankara’nın Mamak ilçesinde Mutlu Aile Sağlığı Merkezi açılışına katılan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, ‘MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ‘Ankara’ya altı ok lazım değil, Altınok lazım’ sözlerine yanıt verdi. Açılış konuşmasında Bahçeli’ye yanıt veren Özel, “Bahçeli, o altı oktan bir tanesi milliyetçiliktir. Ne Cumhuriyet Halk Partisi’nin, ne Veli başkanın ne de Mansur başkanın milliyetçiliğini sorgulamak kimsenin hakkı değildir” dedi.

Önceden ittifak oldukları ortaklarının düşüncelerine de saygı duyduklarını belirten Özel, yakasında güneş olan ve gözleri güneş gibi parlayan iyi insanlarla birlikte olduklarını sözlerine ekledi. Ankara'da Ankara İttifakıyla, Türkiye'de de Türkiye İttifakıyla beraber olduklarının altını çizen Özel, “Türkiye İttifakı’nın kimseyi dışlamayarak vatanına, milletine ve bayrağına bağlı olan herkese sahip çıkacaktır” şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA