Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, sosyal medya hesabı X üzerinden yaptığı açıklamada, Yılmaz'ın Bahçeli ve MHP'ye yönelik sözlerini eleştirdi.

CHP’li Aşkın Genç: Pınarbaşı'nda Seçmenin İradesi Gasp Edilmiştir CHP’li Aşkın Genç: Pınarbaşı'nda Seçmenin İradesi Gasp Edilmiştir

Büyükataman yaptığı açıklamada “Türk devletinin ciddiyetinden habersiz, Milliyetçi Hareket Partisinin Milli duruşunu idrak edemeyen, devlet görevini eline yüzüne bulaştırıp kaçan Öztürk Yılmaz’ın Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli ve partimizle ilgili sözleri düpedüz soytarılıktır” dedi.

Konuşmasına devam eden Büyükataman, “Ayrıca, Türk kelimesine dahi alerji duyan, Atatürk’ün CHP’sini kandile, Türk ve Türkiye düşmanı karanlık şebekelere teslim eden Kılıçdaroğlu ile gizli protokoller imzalayarak milletimizin iradesini pazarlayan sözde milliyetçi Özdağ’ın sözleri ise ikiyüzlülüğün daniskasıdır” diye konuştu.

Sert eleştirilerine devam eden Büyükataman, “Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli’nin taşıdığı Türklük şuuru, Milliyetçi Hareket Partisi’nin misyonu, Cumhur İttifakının duruşu, sizin ufakçı ve satılık zihninizin idrak edebileceği seviyenin çok ötesindedir. MHP’ye ve liderimize saldırmak haddiniz değildir. Atatürk’ün ismini ağzınıza almanız istismar çabanızdan başka bir şey değildir. Sizin piyonluğuna soyunduğunuz efendilerinizin de sizin de maskeniz 14 ve 28 Mayıs’ta bizzat Türk milleti tarafından düşürülmüştür. Sinsi hesaplarınız her zaman olduğu gibi yine büyük Türk milletinin iradesiyle yerle bir olmaya mahkûmdur” şeklinde konuştu.

Kaynak: Kurum Bülteni