Kayseri’de 28 Yüzme Havuzu Kullanıma Hazır! Kayseri’de 28 Yüzme Havuzu Kullanıma Hazır!

RTÜK Başkanı Şahin, üniversitede yaptığı açıklamada; haber sunumlarına yaş sınırlaması ve sansür uygulamasının geleceğini söyledi. Gündüz kuşağı programlarına yönelik düzenlemelerin de geleceğini belirten Şahin, denetimlerinde artırılacağını kaydetti.
Gündüz kuşağı hakkında açıklamalarda bulunan Şahin, "Gündüz kuşağı ve diziler bizim en fazla uğraştığımız alanlardan bir tanesi. Gündüz kuşakları ciddi anlamda problemli bir alandır. Evlilik programlarını kaldırdık yerine farklı bir şey geldi. Türkiye'de en çok para kazandıran, eğlendiren ve reyting alan kadın programları yani gündüz kuşağı programlarıdır.

Bunun içerisinde kadın hijyeni, kadın eğitimi, kadınların meslek edinmesi, çocuk bakımı veya el becerileri gibi daha güzel şeyler yapana kadar devam edeceğiz. Gündüz kuşakları ve dizilere çok ceza verdik, bunların ölçütü yok.

Burada önemli olan biz görevimizi yapacağız, yapımcı görevini yapacak ama halkta görevini yapacak izlemeyecek, izlettirmeyecek. RTÜK olarak son raddedeyiz. Gündüz kuşağı programları ile ilgili son kararlar çünkü artık bunları kaldıracak durumumuz yok. Ya kendilerine gelecekler veya biz gerekeni yapacağız. Dizilerle ilgili biz gerekeni zaten yapıyoruz" şeklinde konuştu.

Editör: Ülkü Şimşek