Bağcılar ilçesinde 2019-2023 yılları arasında sucu dükkanının arka tarafına yaptırmış olduğu ses yalıtımlı odada yıllarca çocukları istismar eden 60 yaşındaki Metin Şenay, hakkında karar açıklandı. 

Husumetlilerin Silahlı Kavgasında Kan Aktı! 2 Ölü, 2 Yaralı Husumetlilerin Silahlı Kavgasında Kan Aktı! 2 Ölü, 2 Yaralı

Sucu dükkanının arkasında ses yalıtılım odada 12 yaşından küçük çocukları istismar ettiği anları video kayda alarak ve bu görüntüleri de bilgisayarında saklayan sanık Metin Şenay, ülke gündemine oturmuştu. 

Bakırköy 24. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki görülen duruşmaya mağdurun yakınları ile avukatları katılırken, tutuklu sanık Metin Şenay ise duruşmaya Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) uzaktan  bağlandı.

Sanıktan Ahlaksız Savunma
Tutuklu sanık Metin Şenay, mahkemede tarafından verilen son sözünde, okulun önünden kaçırdığı mağdur çocuğa yönelik işlediği suçu tek başına üstlendiğini söyleyerek, mağdurun ve ailesinin herhangi bir kusuru ve sorumluluğunun olmadığını söyleyerek, "Ancak diğer mağdurlara ilişkin olarak mağdurların ve ailelerinin kusur ve sorumlulukları mevcuttur" diye konuştu.

Sanığa İbretlik Ceza!
Sanığa söz verilmesinin ardından kararını açıklayan mahkeme, tutuklu sanık Metin Şenay'ı 4 çocuğa karşı ayrı ayrı, "12 yaşını tamamlamamış çocuğa karşı nitelikli cinsel istismar", "Cebir, tehdit ve hile kullanarak çocuğu cinsel amaçla hürriyetinden yoksun kılma" ve "müstehcen yayınların üretiminde çocukları kullanmak" suçlarından toplamda 293 yıl 6 ay hapis cezası ve 1 milyon 687 bin 500 TL adli para cezasına çarptırıldı.

Kaynak: İHA