23 Nisan ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve TBMM’nin kuruluşunun 104. yıldönümü sebebiyle verilen resepsiyonda, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Çok merak edilen ‘Sokak Hayvanları’ meselesine de değinen Bakan Tunç, ilgili konuyla yasa tasarısı düzenlendiğini yineledi.

Geçtiğimiz günlerde yaptığımız haberde belirttiğimiz gibi Tarım ve Orman Bakanlığı, Adalet Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığı tarafından ‘Sokak Hayvanları’ konusu ile ilgili yasa tasarısı yapıldığı bilgisi paylaşılmıştı. Geçen süre zarfında gündemden düşen konu, Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’un yeniden açıklama yapmasının ardından konuşulmaya başlandı.

Sokak Hayvanları Meselesi Ne Olacak?

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç sokak hayvanları hakkında, “Onları her türlü tehlikeden korumak lazım, onların birbirine karşı da zarar vermesini engellememiz lazım. Diğer yandan toplumda, özellikle sahipsiz hayvanların sokakta, insan sağlığını tehdit eder bir noktaya gelmişse de burada yine tedbir almak lazım” dedi.

Sokak Hayvanları Meselesi Ne Olacak?

Ehliyeti Olanlar Dikkat! O Tarihten Sonra Geçersiz Olacak Ehliyeti Olanlar Dikkat! O Tarihten Sonra Geçersiz Olacak

Bakan Tunç, konuyla ilgili yasal düzenlemeler var diyere ve konuşmasına devam etti, “Belediyelerin, devletin, ilgili kurumlarımız bu konuda yasalarımızda bazı düzenlemeler var. Bu düzenlemeleri daha da etkili hale getirmek gerekir. İnsan sağlığını tehdit eden hepimizi üzen, ölüme varan, trafik kazalarına varan, çocuklara saldırılar, yaşlılara saldırılar bunların hepsini görüyoruz. O nedenle biz sokak hayvanlarını sokakta tehlikeli olmaktan kurtarabilmeliyiz” ifadelerini kullandı.

Sokak Hayvanları Meselesi Ne Olacak?

Bakan’ın açıklamaları konuyla ilgili çok fazla detay içermemesine rağmen, tam olarak nasıl bir düzenleme geleceği merak konusu oldu.

Kaynak: haber merkezi