İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu önemli açıklamalar yaparken CHP'nin adayı Deniz Yağan'a destek verdi.

CHP Kayseri İçin Hedeflerini Açıkladı: En Az 8 Belediye Alacağız… CHP Kayseri İçin Hedeflerini Açıkladı: En Az 8 Belediye Alacağız…

CHP'nin Başkan adayı Deniz Yağan'ın yanında olduğunu ifade eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, ' Pınarbaşılı hemşerilerim hepinize İstanbul'dan en sıcak selamlarımı gönderiyorum. Pınarbaşı halkı tıpkı 31 Mart'ta olduğu gibi başkanımızın yanında duracaktır. Çünkü milletimizin haksızlığa milletin iradesinin önüne geçme teşebbüslerini asla izin vermeyeceğini biliyorum.

Buna en yakından şahit olanlardan birisi de benim. Deniz Yağan başkanımızın oy farkını daha da arttırarak Pınarbaşı'da göreve başlayacağına inancım tam. Deniz Yağan Başkanım göreve geldikten sonra birlikte Pınarbaşı'nın kalkınması için çok önemli projeleri birlikte hayata geçireceğiz. Her zaman kendisinin yanında olacak Pınarbaşı'nın yerel ve kırsal kalkınma için atacağı adımlara tam destek vereceğiz' dedi. 

Pınarbaşı'nın ihtiyaçlarını biliyoruz

Türkiye'de gerçek kalkınma hamlesinin yerelden tarımsal üreticilerden başyacağına inandıklarını ifade eden Başkan imamoğlu, 'Bu nedenle iç anadolu bölgemizde yapılacak yatırımlara önem veriyoruz. Pınarbaşı'nın ihtiyaçlarını biliyoruz. Tesisleşme anlamında atılması gereken önemli adımlar var. Et, peynir ve süt üretimi için çağdaş tesisler. Tarım ve hayvancılığı geliştirecek projeler Pınarbaşı'nı ileriye taşıyacak.

Tarım ve hayvancılığın yanında Pınarbaşı hayvansal gübre tork ve yeşil enerji alanlarında büyük potansiyele sahip. Bu potansiyeli en iyi şekilde ortaya çıkaracağız. Aynı şekilde Deniz Yağan başkanımızın yem üretim tesisleri asfalt şantiyesi gibi yatırımların yanı sıra altyapıyı güçlendirecek projeler için de tüm gücümüzle yanında olacağız. Başkanımızı destekleyeceğiz tesislerin planlanmasından inşaatına kadar her adımda bilgimizi deneyimimizi gücümüzü paylaşacağız. Bunu Türkiye'nin birçok noktasında farklı belediyelerle son 5 yılda yaptık ve hayata geçirdik.' diye konuştu. 

Ekrem İmamoğlu son olarak, 'Sevgili pınarbaşılılar 2 Haziran'da Deniz Yağan'ın yanında olacağınıza seçim iptalleriyle milletin iradesinin önüne geçmek isteyenlere en iyi cevabı vereceğinize tüm kalbimde inanıyorum hepinizi sevgiyle saygıyla selamlıyorum' diyerek sözlerini tamamladı.

Kaynak: ÖZEL HABER