Konutlarfa geçerli olan yüzde 25 zam sınırı uzatılmıştı! Kirada oturanlar ve ev sahipleri tarafından kira zam sınırı açıklaması bekleniyordu. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek kira artış oranı sınırlanmasında son durumu açıkladı! Kira zam sınırı bitiyor mu, uzatılcak mı?

Rehrjy

Kayseri'de Destek Ödemeleri İçin Başvurular Başladı! Acele Edin Geç Kalmayın! Kayseri'de Destek Ödemeleri İçin Başvurular Başladı! Acele Edin Geç Kalmayın!

Konuya dair Hazine ve Maliye Bakanı mehmet şimşek konuyla alakalı şu açıklamalarda bulundu:

''Devam etmesi için ben bir sebep görmüyorum. Etmemesi gerektiğini düşünüyorum. Devam etmesi yönünde yapılan bir çalışma yok. Zaten bir süreliğine o düzenleme yapılmıştı. Çok büyük ihtimalle devam etmez diye düşünüyorum. Piyasada fiyatlara müdahale edilmemesi gerektiğine inanıyorum. Bizim müdahaleler şu çerçevede olacak: Piyasaya biz yol haritası vereceğiz. 3 yıllık enflasyon hedefi veriyoruz, 3 yıllık maliye politikası veriyoruz bu piyasayı yönlendirme açısından önemli. Biz bu çerçevede her şeyi tabi ki piyasaya bırakamayız, ürünlerin fiyatlamalarına doğrudan doğruya müdahale ile bir yere varamayız. Biz oturacağız, büyümenin kompozisyonunu dengeleyeceğiz, üretimi artıracak politikalar devreye sokacağız.''

Muhabir: Emirhan Karapınar