Kayseri, İstanbul ve Konya’da işletilen dört hastaneyle Altıntepe ve Bakırköy’deki tıp merkezlerinin uzun süreliğine kiralanmasına karar verildi.

Adı skandala konu olan Kızılay'ın aldığı bu karar tepkiye neden olurken Sağlık alanında isim yapmış hastanelerin kiralayacağı iddia edildi.

Kızılay’dan yapılan açıklamaya göre; ‘Kızılay, sağlık alanındaki çalışmalarını Türkiye’de gönüllü kan bağışı sisteminin yaygınlaştırılması ve geliştirilmesi, kan torbalarının yerli ve milli imkanlarla üretilmesi ve yaşlı bakımı faaliyetlerinin genişletilmesi alanlarına odaklayacak. Kızılay Sağlık Grubu tarafından 3 şehirde işletilen  4 hastane ve 2 tıp merkezi ise uzun süreliğine kiralanacak’ denildi.

Uzun Süreliğine Kiralanacak

Deprem de Bile Ayakta Kalmıştı, Kayseri’de Olan Sistem 81 İlde Kuruluyor! Deprem de Bile Ayakta Kalmıştı, Kayseri’de Olan Sistem 81 İlde Kuruluyor!

Kızılay Sağlık Grubu Genel Müdürlüğünün yaptığı özenli çalışma sonucunda Türkiye’de sağlık alanında bilinen tüm güçlü gruplarla iletişime geçildi ve teklifler toplandı. Toplanan teklifler yakın bir zamanda Kızılay Yönetimi tarafından değerlendirilecek ve son karar verilecek. 

Çalışanların Hakları Korunacak

Söz konusu hastane ve tıp merkezlerinin ruhsatları Kızılay’da kalacak olurken sözleşmeye Kızılay’ın ihtiyaç duyması halinde buraları yeniden kendisinin işleteceği şartı konulacak. Yapılan görüşmelerde tüm hastane ve tıp merkezlerinde bulunan personelin, ayrımsız bir şekilde işlerine mevcut özlük haklarından herhangi bir düşüş olmadan devam etmesi maddesi de konulacak.

Muhabir: Volkan Türkmenoğlu