2006 yılında Milli Park ilan edilen, 24 bin 357 hektarlık alana sahip, tatlı ve tuzlu su ekosistemlerinin bir arada bulunduğu nadir yerlerden Sultan Sazlığı, Kurban Bayramı'nda ziyaretçileri ağırladı. 301 farklı kuş türünü barındıran Sultan Sazlığı'na bayram tatilini fırsat bilip gelenler, sandalla tur atıp, parkurlarda yürüyüş yaparak kuşları gözlemledi.

Sultan Sazlığı3

Malatya'dan geldiğini söyleyen Mustafa Sağır, "Değişik bir havası var. Beklediğimizden çok daha iyi çıktı. Yürüyüş yolu yeşil. Çok farklı bir havası var. Yürüyüş parkuru güzeldi. Ardından tekne turu yapacağız. Bu bölgede çok değişik kuş ve ördek türleri gördük. Farklı geldi. Bu da bizim hoşumuza gitti. Sazlıklar arasında kendimi Afrika'da hissettim. Değişik bir ortam vardı" dedi.

Kayseri de Dahil Bütün İllerde Tedaviler, 1 Yıl Boyunca Ücretsiz Oldu! Kayseri de Dahil Bütün İllerde Tedaviler, 1 Yıl Boyunca Ücretsiz Oldu!

Sultan Sazlığı3

Bölgede yaşayan Alişan Atasoy (27) ise "Alan kılavuzu olarak burada görev yapıyorum. Bayramda çok daha yoğun bir talep oluyor. Özellikle çevre illerden çok fazla ziyaretçimiz oluyor. Ziyaretçilerin büyük kısmı yürüyüş alanının sonuna kadar gitmiyor. Oysaki sonuna kadar gelseler çok daha güzel bir manzara ile karşılaşabilirler. Daha fazla kuş türü de görebilirler. Tüm ziyaretçileri bu gölgeye bekliyoruz. Kurban Bayramı nedeniyle çok yoğun bir ilgi var" diye konuştu.

Sultan Sazlığı4

Kaynak: DHA